یکی از متداول ترین و رایج ترین نوع حمل در دنیا حمل و نقل زمینی کالا می باشد.میتوان گفت از سال 1896 که شرکت آلمانی دایملر اولین کامیون دنیا را ساخت گام های اولیه برای آغاز فصلی نو در صنعت حمل و نقل رقم خورد.امروزه حمل و نقل زمینی با بهره مندی روز افزون از راه های کوچک تا شاه راه های ترانزیتی، اصلی ترین نوع حمل کالا در سراسر دنیا دانست.کشور ما ایران ازدیرباز نقش پررنگ و فعالی در زمینه بازرگانی و حمل و نقل بین المللی داشته و این سابقه درخشان را میتوان در جاده ابریشم که میعادگاه بسیاری از تجار دنیا بوده است دید.

مزیت حمل زمینی در چیست؟

با توجه به نوع فعالیت های تجار،واردکنندگان و صادرکنندگان کشورمان با کشور های اروپائی همواره حمل و نقل زمینی در بین این اقشار محبوب بوده است.هر چند در این بین روابط ایران و اتحادیه اروپا دستخوش فراز و نشیب های بسیاری بود اما این روند ادامه یافت و حتی پس از دوران پسابرجام خون تازه ای در رگ های سیستم حمل ونقل زمینی جریان پیدا کرد. این نوع حمل با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه های تمام شده به نسبت حمل و نقل هوایی، مدت زمان کوتاه تر به نسبت حمل و نقل دریایی و با توجه به اینکه نیاز به ترانزیت کالا همچون حمل و نقل دریایی از گمرکی به گمرک دیگری نیست همواره مورد توجه بوده و از این امتیازات بهره برده است
حمل و نقل زمینی

مشتریان این سرویس چه کسانی هستند؟

قاطبه وارد کنندگان و صادرکنندگانی که با شرکت های اروپائی کار میکنند مشتریان سرویس حمل و نقل زمینی می باشند. کسانی که به هر نحوه کالاهای حجیم و سنگینی دارند که نه ارزش حمل با هواپیما را دارد و نه مدت زمان این را دارند تا به صورت دریایی حمل شود.اگر واقع بین باشیم میفهمیم که ایران کشوری رو به توسعه است ولی این توسعه نیازمند زیرساخت های وارداتی است، از این رو بیشتر پروژه های عمرانی که قصد دارند از کالاهای با کیفیت اروپائی در پروژه خود استفاده کنند از طریق شرکت های واسط و بازرگانی اقدام به واردات میکنند.پس میتوان مشتریان این گروه را شرکت های بازرگانی واسط که به صورت پروژه ای و استاک کار میکنند نام برد، که قالب مشتریان آنها شرکت های پتروشیمی،شرکت های عمرانی،شرکت ها و کارگاه های تولیدی،پروژه های عمرانی شخصی و دولتی و … می باشند. حال این افراد چه اقلامی وارد میکنند؟

 

1. کالاهای ابزار دقیق اعم از فلومتر، لول گیج، سیستم های کنترل دبی سیالات
2. سیستم های آنالیزور هوا، ترنسمیتر های فشار و هوا
3. شیر های صنعتیاعم از بال ولو،گلوب ولو، گیت ولو و سایر متعلقات مثل پوزیشنر
4. پمپ های وکیوم،سولوشن،
5. کمپرسور های اسکرو، کمپرسور های سیلنذر پیستونی،کمپرسور های فشار
6. اجزا قطعات توربین های بخار،سانتری فیوژ های پزشکی، فن های صنعتی
7. لوازم آپشزخانه صنعتی اعم از فر صنعتی ،صنایع شیرینی پزی و ترولی های هواپیمائی
8. تجهیزات پزشکی مثل سیمان های ارتوپدی،ایمپلنت های پزشکی،تجهیزات اتاق عمل
9. پرشر سوئیچ های فشار بالا و پائین، فلو کامپیوتر
و تعداد زیادی از موارد گوناگون که از حوصله این بحث خارج است.

این تجهیزات معمولا از کشورهایی مانند: ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، فرانسه، هلند، بلغارستان، اتریش، دانمارک، هلند،سوئد، چک، انگلستان وارد می شود.

ما چه سرویسی به شما ارائه میدهیم؟

خط سبز جهان با بهره مندی از شرکت های کریر متعدد اروپائی توانایی ارائه سرویس از اقصی نقاط اروپا به سمت ایران را دارد. مهم نیست که شما به دنبال چه سرویس باشید.برای هر سرویس راه حل مشخصی وجود دارد. گروه ما با توجه به شرکای تجاری معتبر ایرانی و خارجی خود در زمینه حمل و نقل زمینی توانایی ارائه سرویس های فول تراک (FTL) گروپاژ (LTL) کالاهای ترافیکی (oversize shipments) و بسیاری از سرویس هایی که باعث میشود فروشنده از مبدا بار را به شما نفروشد را ما برای شما حمل میکنیم. از ما مشاوره بگیرید.