راهکار های ثبت سفارش

در شرایطی که فرآیند ثبت سفارش ،حواله ارز و ترخیص کالا و نیز قوانین و رویه های ستادی و عملیاتی پیوسته دستخوش تغییرات زیادی بوده ،لاجرم این سوالات برای بازرگانان ، واردکنندگان و تولیدکنندگان پیش می آید که:

–          راهکار های قطعی اخذ ثبت سفارش ،حواله ارز و ترخیص کالا چیست؟

–          افرادی که کارت بازرگانی ندارند چطور عمل کنند؟

–          نحوه واردات و ثبت سفارش بر اساس اولویت بندی کالا چیست و چگونه باید عمل کنیم؟

            آیا باید چند ثبت سفارش بگیریم؟

–          آن دسته از افرادی که بارشان حمل شده چه تصمیمی باید بگیرند؟


در شرایط موجود ما چه خدماتی به شما میدهیم؟

دپارتمان بازرگانی و گمرکی شرکت خط سبز جهان همواره با بررسی آخرین تغییرات رویه های گمرکی و بانکی و دفتر مقررات آماده ارائه خدمات به کلیه واردکنندگان محترم می باشد.

در این مقاله به بخشی از این مشکلات و راه حل های آن میپردازیم، چنانچه در درک مفاهیم مشکلی داشتید کارشناسان ما آماده ارائه خدمات مشاوره و هماهنگی برای جلسات حضوری می باشند.


ثبت سفارش

راهکار های قطعی اخذ ثبت سفارش ،حواله ارز و ترخیص کالا چیست؟

طبق آخرین اخبار(غیر رسمی)،بانک مرکزی در حال تعریف سه نرخ ارز به صورت 3700 تومان( اساسی)  – 4200 تومان (نيمایی) – 6500 تومان (ارز متقاضي) می باشد

از طرفی ارز متقاضی تحت سامانه ای بنام سماصا نیز مجددا در سامانه تجارت در حال اضافه شدن است . تخصیص ارز برای کالاهای گروه سوم(خودرو- موبایل-لوازم خانگی- لوازم آرایشی)نیز از چهارشنبه مورخ 23 خرداد 1397 ،حتی در شرایط دارابودن کد تخصیص ارز بانک مرکزی، متوقف شده است تا راه اندازي سامانه جديد و فعال شدن، عملا واردات ممكن نيست.

برای ثبت سفارش می بایست بنا به شرایط و سیاست های مجموعه خود از روش های بانکی و غیر بانکی اقدام کنید که در ادامه به طور کامل به ان میپردازیم.ترخیص قطعی کالا نیز تغییراتی اساسی از منظر عملیاتی  نموده و هر گروه کالایی بایستی یک ثبت و اظهارمجزا داشته باشد که از طریق مراجعه به پنجره واحد تجارت فرامرزی عملیات انجام و پیگیری میگردد.

افرادی که کارت بازرگانی ندارند چطور عمل کنند؟

 بخش بزرگی از بازرگانان فعال کشور کارت بازرگانی ندارند ! این افراد بایستی مطابق سنوات گذشته ولی با شرایط متفاوت تر از قبل با شرکت های معتبر بازرگانی صاحب کارت بازرگانی همکاری نمایند اما لازم به ذکر است که این روش موقتی بوده و با توجه به تحلیل رفتاری مکانیسم اعمالی بر واردات ،اخذ کارت بازرگانی لازم و ضروری نمایند.در انتخاب کارت بازرگانی بدلیل اخذ مجوز بازرگانی صرفا بانکی ،بالاترین حد وسواس را داشته باشید.

نحوه واردات و ثبت سفارش بر اساس اولویت بندی کالا چیست و چگونه باید عمل کنیم؟ آیا باید چند ثبت سفارش بگیریم؟

بر اساس شرایط موجود و طبق اولویت بندی کالاها ، ثبت سفارش به گونه ای انجام می پذیرد که هر پرونده ثبت شامل یک گروه کالایی باشد و در نتیجه اسناد حمل جداگانه و اظهار گمرکی منفک از هم را نیز دارا میباشند.

آن دسته از افرادی که بارشان حمل شده چه تصمیمی باید بگیرند؟

 در آخرین بخشنامه ابلاغی گمرک ایران به گمرکات اجرایی، ترخیص محموله هایی که  تاریخ بارنامه آنها تا پایان خرداد ماه 1397 باشد طبق  بند 2 ماده 38 بلامانع میباشد.