در این مقاله به بررسی حمل بار از کره و روش های آن که شامل حمل هوایی از کره و حمل دریای از کره می باشد بپردازیم. برای صادرات به کره و واردات از بوسان و سایر بنادر و فرودگاه های جمهوری کره با ما همراه باشید.

حمل بار از کره

کره جنوبی کشوری توسعه یافته ، صنعتی و پیشرفته است. پایتخت کره شهر سئول است. این شهر مرکز حکومتی، تجاری، مالی و تولیدی کره جنوبی است. کره جنوبی در شرق آسیا و در همسایگی کره شمالی ، چین و ژاپن قرار دارد.

حمل بار از کره برای بسیاری از تجار و بازرگانان از اهمیت بالایی برخوردار است. این کشور در سال 2018 با 574 بیلیون دلار پنجمین صادرکننده بزرگ جهان است. حمل بار از کره به دو صورت انجام می شود. یکی از آنها حمل هوایی از کره و دیگری حمل دریایی از کره می باشند. در زیر به حمل هوایی از کره و حمل دریایی از کره می پردازیم.

حمل هوایی از کره

یکی از روش های حمل بار از کره ، حمل هوایی از کره می باشد. حمل هوایی از کره بیشتر از کلان شهرهایی نظیر سئول (Seoul)، اینچئون (Incheon)، بوسان (Busan)، گیمپو (Gimpo)، چئونگ جو (Cheongju)، دئگو (Daegu) ، گوانگجو (gwangju) ، ججو (Jeju) انجام می گیرد.

حمل بار از کره و حمل هوایی از کره

یکی از پرتردد ترین فرودگاه های جهان که حجم زیاد حمل هوایی از کره را دربر دارد ، فرودگاه بین المللی اینچئون- سئول (Seoul–Incheon International Airport) است. این فرودگاه به عنوان برترین فرودگاه در زمینه ترانزیت بین المللی و پاکیزه ترین فرودگاه جهان از طرف استار ترکس (Star Trax)، شناخته شده است.
فرودگاه های دیگری که برای حمل هوایی از کره مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: فرودگاه بین‌المللی گیمپو ( Gimpo International Airport) در شهر سئول ، فرودگاه بین‌المللی گیمهی ( Gimhae International Airport) در شهر بوسان ، فرودگاه بین‌المللی چئونگ‌جو ( Cheongju International Airport) ، فرودگاه بین‌المللی دئگو ( Daegu International Airport) ، فرودگاه گوانگجو ( Gwangju Airport) و فرودگاه بین‌المللی ججو ( Jeju International Airport).

زمان حمل بار از کره و صادرات به کره در حمل هوایی به نوع ایرلاین و مسیر و نوع پرواز ( مستقیم یا غیر مستقیم ) بستگی دارد. مدت زمان حمل هوایی از کره بسته به نوع ایرلاین بین 3 الی 5 روز است. یکی از مزیت حمل هوایی از کره در مقایسه با حمل دریایی از کره این است که زمان حمل بار بسیار کمتر است.

حمل دریایی از کره

بندر بوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچئون در ساحل دریای زرد از بنادر مهم برای حمل دریایی از کره به حساب می آیند. حجم حمل دریایی از کره و بنادر آن روز به روز در حال افزایش است. افزایش حمل دریایی از کره سبب شد تا هنگ کنگ جایگاه خود در مقام پنجم بنادر شلوغ کانتینری جهان را از دست بدهد و این عنوان در سال 2018 میلادی از آن بندر بوسان شود.

حمل دریایی از کره و واردات از بوسان

بندر اینچئون شهری بزرگ در شمال غرب کره جنوبی و شهری نه چندان دور از سئول پایتخت کره است. اینچئون سومین شهر پرجمعیت بعد از سئول و بوسان به شمار می آید. این شهر در سال 2003 به عنوان اولین منطقه آزاد اقتصادی کره انتخاب شد ، پس از آن شرکت های زیادی از سراسر دنیا از جمله سامسونگ در این منطقه سرمایه گذاری کردند. حجم حمل دریایی از این بندر تا به امروز افزایش زیادی داشته و روز به روز به آن افزوده می شود.

از مزیت این نوع حمل که می توان به آن اشاره کرد کمتر بودن هزینه حمل دریایی از کره در مقایسه با نرخ حمل هوایی از کره است.

صادرات به کره و واردات از بوسان

بسیاری از بازرگانان جهت صادرات به کره به دنبال مقرون به صرفه ترین راه برای حمل بار از کره می باشند. بنابر آنچه گفته شد صادرات به کره می تواند به دو روش هوایی و دریایی انجام بگیرید. صادرات به کره به صورت هوایی برای بازرگانانی که در تنگنای زمان قرار دارند و برای آنها زمان در اولویت است مناسب بوده و در صورتی که زمان حمل بار برای بازرگان از اهمیت کمی برخوردار است می توان آن را به صورت دریایی حمل کرد . بنابر این نحوه صادرات به کره با توجه به شرایط تجار می تواند متغیر باشد.

صادرات به کره

واردات از بوسان ، سئول و سایر شهرهای کره نیز همانند صادرات به کره می باشد و نحوه واردات از بوسان و سایر شهرهای کره کاملا به شرایط تجار و اولویت های آنها بستگی دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان به لینک زیر مراجعه کنید.