در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه حمل هوایی از پکن ، حمل هوایی از شانگهای ، حمل هوایی از گوانجو و حمل هوایی از شنزن آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا به صورت جامع و کاربردی به انواع حمل هوایی از چین بپردازیم.

حمل هوایی از پکن (بیجینگ)  Beijing و حمل دریایی از پکن (بیجینگ) Beijing

حمل هوایی از پکنپکن پایتخت افسانه ای چین با قدمت ۳ هزار ساله تقریبا در شمال این کشور واقع شده است،  صرف نظر از گردشکری که به نظر از صنایع مهم پکن بشمار می رود ، الکترونیک ، مواد شیمیایی ، اتومبیل ، ماشین آلات ، متالورژی ، منسوجات ، پوشاک و لوازم خانگی از دیگر صنایعی هستند که در مناطق صنعتی اطراف پکن مشغول به فعالیت می باشند و فرودگاه این شهر (BJS) هر روز آماده حمل هوایی از پکن به سایر نقاط دنیا می باشد. علاوه بر پکن شهر صنعتی تیانتحین Tianjin نیز در استان هبی  Hebei واقع شده و به دلیل برخورداری از یک بندر بزرگ از مناطق صنعتی شمال چین محسوب می شود، از آنجایی که برای حمل محمولات از تیاتجین به ایران پرواز مستقیم یا غیر مستقیمی وجود ندارد، چاره ای جز استفاده از فرودگاه پکن برای حمل هوایی کالا از تیانجین به تهران و همچنین حمل هوایی از پکن به تهران وجود ندارد.

برای حمل هوایی از پکن به تهران میتوانیم از سرویس هواپیمایی ماهان استفاده کنیم هرچند هواپیمایی ایران ایر نیز به واسطه برقراری پرواز پکن به تهران گاها میتواند این سرویس را فراهم کند ولیکن همچنان بهترین گزینه برای حمل هوایی از پکن به تهران با هواپیمایی ماهان و قطر ایر لاین می باشد.

از طرف دیگر برخی از محمولات دریایی بر ای ارسال دریایی از پکن به بندر عباس از طریق بندر تیانجین به سمت بندر عباس ارسال می شوند بنابر این حمل دریایی از تیانجین به بندر عباس و حمل دریایی از پکن به بندر عباس هر دو از طریق بندر تیانجین قابل انجام است.

شماره تماس های شرکت جهت اخذ استعلام کرایه حمل:

021-86030308
021-86030397
021-88742313
در ضمن میتوانید استعلام های کرایه حمل خود را به آدرس ایمیل
info(at)wgl-co.com ارسال کنید

حمل هوایی از شانگهای Shanghai و حمل دریایی از شانگهای Shanghai

بزرگترین شهر چین با جمعیتی نزدیکحمل هوایی از شانگهای به ۲۵ میلیون نفر که در ساحل مرکزی چین واقع شده شانگهای Shanghai می باشد، شانگهای بزرگترین مرکز تجاری شرق و از مهترین مراکز خرید برای بازرگانان، تجار و تولید کنندگان ایرانی است، بطوری که حجم قابل توجهی از محمولات ارسالی از چین به ایران چه بصورت حمل هوایی از چین و چه بصورت حمل دریایی از چین توسط فرودگاه و بنادر شانگهای انجام میگیرد.

مهمترین صنایع این شهر پس از خدمات مالی مربوط به خدمات لجستیک و صنایع سنگین می باشد چندین منطقه صنعتی ، از جمله منطقه توسعه اقتصادی و فناوری شانگهای Hongqiao ، منطقه پردازش اقتصادی صادرات Jinqiao ، منطقه توسعه اقتصادی و فناوری مینانگ و منطقه توسعه فناوری پیشرفته شانگهای   ستون فقرات صنعت دوم شانگهای هستند.

محصولاتی مانند اتومبیل، فولاد، کشتی سازی، تکنولوژی های برتر چین همگی در این شهر ساخته میشوند، چنانکه این شهر پذیرای خودرو سازان بزرگی چون جنرال موتورز و فولکس واگن هستند.

برای حمل هوایی از شانگهای به تهران خوشبختانه پرواز هواپیمایی ماهان برقرار است، حمل هوایی از شانگهای به تهران با ماهان بصورت مستقیم انجام میشود ولی ما همچنین میتوانیم سرویس حمل هوایی از شانگهای به تهران با قطری را به شما پیشنهاد دهیم ، در گذشته تعداد و تنوع پروازها بین تهران و شانگهای بسیار بیشتر بود ولی امروز به نظر می رسد نرخ حمل هوایی از شانگهای به تهران با ماهان ایر مناسبترین نرخ باشد اما اگر به دلیل شلوغی پروازها مجبور باشیم پرواز جایگزینی انتخاب کنیم تنها گزینه ما استفاده از نرخ حمل هوایی از شانگهای به تهران با قطر ایرلاین می باشد.

از طرفی میتوانیم برای حمل محمولات سنگین تر از سرویس حمل دریایی از شانگهای به بندر عباس استفاده کنیم، حمل کانتینری از شانگهای به بندر عباس بسیار متداول بوده ولی در حال حاضر متأسفانه سرویس کشتیرانی جمهوری اسلامی از کشور چین تقریبا متوقف شده و جهت حمل محمولات دریایی از شانگهای به بندر عباس میبایست از NVOCC و خطوط خارجی دیگر استفاده کرد.


غالب تجاری و بازرگانان ایرانی ای که از کشور چین واردات دارند با سایر کشور های شرق آسیا به خصوص کره جنوبی نیز مراودات اقتصادی و بازرگانی نیز دارند. پس اگر قصد واردات از این کشور را دارید توصیه میکنیم راهکار های واردات از کره جنوبی را نیز مطالعه کنید

حمل هوایی از گوانجو Guangzhou و حمل دریایی از گوانجو Guangzhou

حمل هوایی از گوانجودر مرکز استان گوان دونگ شهر گوانجو (گوانژو) قرار دارد، گوانجو یک مرکز اقتصادی قدرتمند در جنوب چین است که بازرگانان ایرانی ارتباط خوبی با تولیدکنندگان این شهر دارند، از مهمترین صنایع این شهر میتوان به سنگ معدن و آهن و فولاد، پوشاک و منسوجات، الکترونیک و کامپیوتر، تجهیزات حمل و نقل از جمله اتومبیل های ریلی و لوکوموتیو ، کشتی ها و هواپیماها اشاره کرد. حمل هوایی از گوانجو به تهران را میتوان با هواپیمایی ماهان و قطر انجام داد نرخ حمل هوایی از گوانجو به تهران با هواپیمایی ماهان تقریبا با نرخ حمل هوایی از گوانجو به تهران با هواپیمایی قطر برابر است با این تفاوت که حمل هوایی از گوانجو به تهران با ماهان بصورت مستقیم انجام میشود با توجه به محبوبیت این شهر برای تجار و بازرگانان ایرانی میتوان گفت بخش قابل توجهی از حمل هوایی از چین به ایران از فرودگاه گوانجو انجام میگیرد .

علاوه بر حمل هوایی از گوانجو حمل دریایی از گوانجو به بندر عباس هم بسیار مورد توجه بازرگانان ایرانی می باشد، استان گوان دونگ بنادر بسیاری مانند فوشان Foshan و گوانجو دارد که میتوان سرویس حمل دریایی از گوانجو به بندر عباس را از طریق شرکت های حمل دریایی خارجی فراهم نمود.

حمل هوایی از شنزن Shenzhen و حمل دریایی از شنزن Shenzhen

حمل هوایی از شنزنشنزن (شنژن) شهری نوظهور و مدرن در قلب تجارت چین که مانند گوانجو در استان گوان دونگ و در جنوب این کشور واقع شده است، اهمیت شنزن از آن روست که این شهر پل ارتباطی بین چین و هنگ کنگ بوده و نوعی دریچه ای برای ورود به تجارت آزاد برای خصوصا بازرگانان ایرانی می باشد، عمده محصولاتی که در مناطق صنعتی شنزن تولید میشوند عبارت است از محصولات الکترونیکی و بازرگانان ایرانی برای خرید و حمل هوایی لب تاپ، تبلت، سایر تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی از چین به شهر شنزن مراجعه میکنند. بازار الکترونیک سگ (Seg Electronic market) یکی از معروفترین آنهاست. برای حمل هوایی از شنزن و یا حتی حمل هوایی از هنگ کنگ می توان از فرودگاه شنزن استفاده کرد، البته گاهی اوقات شرکت های حمل هوایی (کارگو) مجبورند تا برای حمل برخی اقلام که شامل کالای خطرناک مثل باطری هستند را از طریق فرودگاه هنگ کنگ به سمت ایران ارسال نمایند.

حمل هوایی از شنزن با ماهان که به تازگی پرواز خود را ۳ روز در هفته به این شهر راه برقرار نموده گزینه مناسبی به نظر می رسد ولی همچون دیگر شهرهای چین که در بالا قید شده است میتوان برای حمل هوایی از شنزن از پرواز قطری هم استفاده نمود چه اینکه نرخ حمل هوایی قطر گاها از نرخ حمل هوایی از شنزن با ماهان مقرون به صرفه تر باشد.

شنزن همچنین بندر بزرگی را در دل خود جای داده که میتوان از آن برای حمل محمولات کانتینری از شنزن به بندر عباس و حمل دریایی از هنگ کنگ به بندر عباس از آن استفاده نمود. حمل دریایی از شنزن را در حال حاضر خطوط کشتیرانی خارجی به بندر عباس انجام می دهند. همچنین باید در نظر داشت حمل هوای از شنزن به دبی و حمل دریایی از شنزن به جبل علی نیز از دیگر خدمات کارگوی شنزن می باشد.

ضمن تشکر از همراهی شما، جهت اطلاع از شرایط حمل بار از چین ، تشریفات گمرکی واسناد مربوط به حمل کالا از چین میتوانید به مقاله حمل بار از چین به ایران مراجعه نمایید