در این مقاله به بررسی حمل بار از غرب اروپا و بررسی نکات مهمی در خصوص واردات و صادرات و نحوه حمل بار به هر یک از این کشورها خواهیم پرداخت. اگر شما نیز تصمیم به حمل بار از اسپانیا ، حمل بار از پرتغال ، حمل بار از بلژیک ، حمل بار از اتریش ، حمل بار از سوئیس و کشورهای اروپای غربی را دارید، پس با ما همراه باشید.

حمل بار از غرب اروپا

حمل بار از غرب اروپا

همان طور که در بالا گفته شد در این مقاله به بررسی حمل بار از غرب اروپا خواهیم پرداخت که منظور از غرب اروپا همان کشورهای اروپای غربی و کشورهای مجاور آلمان و فرانسه است. همان طور که می دانید بسیاری از کشورهای این ناحیه از صنعتی پیشرفته همچون صنایع آلمان برخوردار هستند و برخی از آنان همچون سوئیس در زمره کشورهای پیشرفته، توسعه یافته و ثروتمند قرار دارند. برخی از این کشورها مانند اسپانیا ، پرتغال و بلژیک قابلیت حمل بار به سه روش هوایی ، زمینی و دریایی را دارند اما برخی از آن ها مانند کشور سوئیس و اتریش به دلیل عدم مجاورت با آب های آزاد شرایط حمل بار به روش دریایی ( به صورت مستقیم ) را ندارند اما می توان با استفاده از روش ترانزیت ، حمل هوایی یا زمینی بار را از این کشور ها به ایران ارسال نمود.

همچنین اگر شما قصد مهاجرت به اروپا را دارید، جهت ارسال بار خود از لوازم شخصی گرفته تا لوازم منزل می توانید با استفاده مشاوران خط سبز به صورت تلفنی و یا به صورت آنلاین با کلیک بر روی لینک (تصویر) زیر و کامل کردن فرم اطلاعات کالای خود به دریافت هزینه حمل بار و در صورت تمایل به حمل آن بپردازید.

خط سبز جهان

حمل بار از اسپانیا

حمل بار از اسپانیا

کشور اسپانیا در شبه جزیره ایبری در محدوده جغرافیایی جنوب غربی اروپا واقع شده است. پایتخت اسپانیا شهر مادرید است. مادريد بعد از لندن و برلين سومين شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. از شهرهای مهم دیگر می ‌توان به بارسلونا ، والنسیا و سویا اشاره کرد. اسپانیا یک کشور توسعه یافته است و همچنین به عنوان شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان بر اساس تولید ناخالص داخلی در سال 2016 معرفی شده است. اقتصاد این کشور غالبا بر پایه خدمات و پس از آن بر پایه صنعت ، انرژی ، مسکن و کشاورزی استوار است. این کشور در بخش صنعت و انرژی ظرفیت زیادی در جهت افزایش سهم خود در تولید ناخالص داخلی دارد. غالب صادرات اسپانیا عبارت است از: تولیدات و محصولات صنایع خودروسازی ، صنایع غذایی ، دخانیات ، ماشین آلات و تجهیزات موتوری ، تولیدات معدنی ، مواد شیمیایی و فلزات اصلی و همچنین غالب واردات اسپانیا عبارتند از: تجهیزات حمل و نقل ، الیاف ، فرآورده های فلزی ، سوخت و…

برای حمل بار از اسپانیا و ارسال بار به اسپانیا به صورت هوایی بیشتر از فرودگاه بین المللی باراخاس در مادرید ( Adolfo Suárez Madrid–Barajas Airport ) و فرودگاه بین المللی بارسلونا در شهری به همین نام ( Barcelona–El Prat Airport ) استفاده می شود. حمل بار از اسپانیا به صورت فله ای ، فول کانتینر و گروپاژ دریایی از بنادر مهمی همچون بندر بارسلون ، بندر والنسيا ( از بنادر مهم اروپا )، مالاگا و بیلبائو انجام می شود. حمل بار از اسپانیا به صورت زمینی توسط کریرهای اسپانیایی ، آلمانی ، بلغاری و ترکیش به ایران انجام می گردد.

حمل بار از پرتغال

حمل بار از پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای توسعه یافتهِ عضو ناتو و اتحادیه اروپاست. پایتخت پرتغال شهر لیسبون (Lisbon) است. پس از لیسبون ، کلان شهر پورتو (Porto) و آلگاروه ( Algarve ) از شهرهای مهم آن به شمار می آیند. بیشتر صنایع، تجارت ها و سرمایه گذاری ها در لیسبون و پورتو و مناطق وابسته به پایتخت متمرکز شده است. بخش های کویمبرا (Coimbra)، براگا (Braga)، آویرو (Aveiro)و لیریا ( Leiria ) از بزرگترین مراکز اقتصادی پرتغال بعد از دو منطقه اصلی وابسته به پایتخت به حساب می آیند. پرتغال نیز همانند تنها همسایه خود یعنی اسپانیا در شبه جزیره ایبری در غربی ترین نقطه اروپا واقع شده است. کشور اسپانیا بزرگ ‌ترین شریک تجاری و مهم ‌ترین بازار هدف کشور پرتغال به ‌حساب می ‌آید که ۲۶ درصد از کالاها و خدمات تولیدی این کشور به اسپانیا فرستاده می ‌شود. آلمان و فرانسه در رتبه دوم و سوم کشورهای اصلی صادرات پرتغال قرار دارند. تولید ناخالص داخلی کشور پرتغال بیشتر بر پایه کشاورزی ، صنعت و خدمات استوار است. عمده اقلام صادراتی پرتغال به جهان شامل وسایط نقلیه ریلی، تجهیزات صنعتی، تجهیزات الکترونیکی، سوخت های معدنی، انواع کفش، انواع پوشاک، کاغذ و مقوا، پلاستیک، مبلمان، آھن و فولاد می باشد. پرتغال محصولاتی چون ماشین آلات، کفش و پوشاک ، کاغذ و مواد شیمیایی را تولید می‌ کند.

حمل بار از پرتغال و ارسال بار به پرتغال به صورت هوایی از فرودگاه بین المللی لیسبون پورتلا ( Lisbon Portela Airport ) انجام می شود. حمل بار از پرتغال به صورت دریایی از بنادر مهمی مانند بندر لیسبون ، بندر آویرو ، بندر ویانا دو کاسلو و بندر پورتو انجام می شود. حمل بار از پرتغال به صورت زمینی و به صورت فول تراک یا گروپاژ با استفاده از کریر های مختلف از جمله کریرهای آلمانی انجام می شود.

حمل بار از بلژیک

حمل بار از بلژیک

بلژیک یکی از اعضای برجسته اتحادیه اروپا است که در غرب اروپا و در صنعتی ترین منطقه جهان واقع شده است. پایتخت این کشور، شهر بروکسل ( Brussels ) است  که از مهمترین شهرهای آن به حسـاب می آیـــد. پس از بروکسل شهر های آنتورپ      ( Antwerp ) ، گِنت ( Ghent ) ، شارلروآ ( Charleroi ) و لیژ ( Liège ) از مهم تـریـن شهرهای بلژیک هستند. بلژیک به گونه ای خاص دارای اقتصادی باز است. از منظـر ترابری ، بلژیک دارای زیر بناهای محکمی همچـون بنادر، کانـال‌ها ، راه آهن و بزرگراه هایی اسـت که امکان یکپارچه شدن صنعت آن را با صنایع همسایه های این کشور  می‌ دهد. به عنوان مثال بندر آنتورپ دومین بندر بزرگ اروپاست که حمل بار از بلژیک    از آن صورت می گیرد.از مهمترین اقلام صادراتی بلژیک به جهان می توان به تجهیزات ماشینی، مواد شیمیایی، مواد غذایی، مواد فلزی، الماس و آهن و همچنین از اقلام وارداتی به این کشور می توان به ماشین ‌آلات، مواد شیمیایی، مواد غذایی، الماس (تراش ‌نخورده)، محصولات نفتی و تجهیزات حمل‌ و نقل اشاره نمود.

برای حمل بار از بلژیک و ارسال بار به بلژیک به صورت هوایی از فرودگاه های بین المللی بروکسل ( Brussels Airport ) و فرودگاه بین ‌المللی آنتورپ ( Antwerp International Airport ) استفاده می شود. حمل بار از بلژیک به صورت دریایی از بنادر مهمی مانند بندر آنتورپ و بندر بروژ یا بروخه ( Bruges ) انجام می شود. حمل بار از بلژیک به روش حمل زمینی چه به صورت خرده بار و چه به صورت فول کانتینر قابل انجام است.

خط سبز جهان

حمل بار از سوئیس

حمل بار از سوئیس

سوئیس با جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر دارای اقتصادی بسیار توسعه یافته است. سوئیس در رتبه ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار دارد به طوری که صندوق بین المللی پول در سال 2017 این کشور را به عنوان دومین کشور بر اساس تولید ناخالص داخلی (اسمی) و نوزدهمین کشور بر پایه تولید ناخالص (GDP) معرفی کرده است. شهر برن پایتخت سوئیس است و این در حالی است که شهرهایی مانند ژنو ، زوریخ ، لوزان و بازل ، بیش از پایتخت آن، شناخته شده‌‌اند. اقتصاد سوئیس در جایگاه مرفه‌ ترین و با‌ثبات‌ ترین اقتصادهای دنیاست و همچنین جایگاه بیستمین صادرکننده بزرگ جهان قرار دارد. کالاهایی همچون گندم، سویا، ذرت دامی، روغن آفتابگردان، قند و شکر و دارو از اولین اقلام وارداتی ایران از سوئیس در سال 94 می باشند. سوئیس جایگاه شرکت های بزرگی همچون شرکت صنایع غذایی نستله ( Nestlé ) ، شرکت داروسازی نوارتیس ( Novartis ) و هوفمان-لا روش ( Hoffmann-La Roche ) و شرکت معروف و بنام رولکس ( Rolex SA ) است که ساعت های آن از اعتبار و شهرت زیادی نزد مردم جهان برخوردارند.

حمل بار از سوئیس به دو روش حمل هوایی و حمل زمینی انجام می شود. حمل بار از سوئیس و ارسال بار به سوئیس به صورت هوایی از فرودگاه بین ‌المللی زوریخ ( Zurich Airport ) استفاده می شود. در حمل بار از سوئیس به صورت زمینی از کریرهای آلمانی ، بلغاری و یا کریرهای ترکیش جهت ارسال زمینی بار شما استفاده می شود.

حمل بار از اتریش

حمل بار از اتریش

اتریش با جمعیتی حدود ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر یکی از کشورهای ثروتمند اروپایی است که دارای اقتصاد بسیار قدرتمندی در بین هم ردیفان خود در اروپا می باشد. شهر وین، پایتخت اتریش است و شهرهای گراتس، لینتس، سالزبورگ و اینسبروک از مهم ‌ترین شهرهای این کشور به حساب می آیند. ساختار اقتصاد این کشور را، شرکت های کوچک و متوسط تشکیل می دهند و از مهمترین صنایع آن می توان به صنایع مواد غذایی و تنقلات ، ماشین آلات و فولاد سازی ، صنعت الکتریک و الکترونیک ، صنایع شیمیایی و اتومبیل سازی و صنعت چوب و کاغذ سازی اشاره کرد. مهمترین کالاهای صادراتی اتریش شامل ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، آهن و تولیدات فلزی، مواد غذایی، دارو و کالاهای پزشکی، انواع کاغذ و مواد مصنوعی هستند که از استان هایی مانند سالزبورگ ، تیرول ، اوبراسترایش ، فورالبرگ و کرنتن تولید و به کشورهای دیگر صادر می شوند.

حمل بار از اتریش از 9 ایالت آن به دو روش حمل هوایی و حمل زمینی انجام می گردد. حمل بار از اتریش و ارسال بار به اتریش به صورت هوایی از فرودگاه بین المللی وین (Vienna International Airport ) انجام می شود و نیز برای حمل بار از اتریش به صورت زمینی نیز از کریرهای مختلف جهت حمل خرده بار و بار کامل انجام می شود.

حمل بار از اسپانیا | حمل بار از پرتغال | حمل بار از بلژیک | حمل بار از سوئیس | حمل بار از اتریش |
4.8 (95.29%) 17 votes