در این مقاله به بررسی حمل بار از شرق آسیا و واردات و صادرات به کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا می پردازیم. جهت حمل بار از مالزی و ارسال بار به مالزی ، حمل بار از تایلند و حمل بار از ویتنام و دریافت اطلاعات بیشتر درباره حمل بار از کشورهای شرق آسیا توجهتان را به ادامه مطلب جلب می نماییم.

حمل بار از شرق آسیا

حمل بار از شرق آسیا

در سال های اخیر کشورهای شرق آسیا برای دستیابی به رشد اقتصادی ، با ایجاد زنجیره های تولید منطقه ای و با استفاده از ظرفیت های تجارت و گسترش تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشور های همسایه در این منطقه ، توانسته اند برای چند دهه اقتصادی قدرتمند و روبه رشد داشته باشند. اتحادیه جنوب شرقی آسیا ( آ.سه.آن ) در سال 1967 با مشارکت کشورهای مالزی ، تایلند ، سنگاپور ، اندونزی ، فیلیپین و چین تاسیس شد و سپس کشورهای ویتنام ، برونئی ، مامبوجیا و لائوس به آن پیوستند. این اتحادیه با امضای موافقت نامه ایجاد منطقه آزاد تجاری بین آ.سه.آن و پکن از سال 2016 سومین شریک اقتصادی چین به شمار می رود. علاوه بر این کشور آمریکا ، کانادا ، روسیه ، اتحادیه اروپا ، ژاپن ، کره جنوبی، استرالیا ، هند و زلاندنو شریک گفتگو با آسه آن هستند.
در این راستا به حمل بار از شرق آسیا و برخی از کشورهای آن می پردازیم.

حمل بار از مالزی

حمل بار از مالزی و ارسال بار به مالزی

شبه جزیره مالزی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شـمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه شهر جوهور از جنوب با سنگاپور ارتباط دارد. پایتخت مالزی شهر کوالالامپور است و سازمان ها و وزارت خانه های این کشور در شهر پوتراجایا که به عنوان پایتخت اداری این کشور معروف است واقع شده اند. کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی از شهرهای مهم مالزی می باشند.
برای حمل بار از مالزی و ارسال بار به مالزی به صورت هوایی از فرودگاه بین المللی کوالالامپور (Kuala Lumpur International Airport) با کد یاتا (KUL) که بزرگترین فرودگاه مالزی است مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای حمل بار از مالزی به صورت دریایی از بندر کلانگ ( Klang ) استفاده می شود.


دریافت هزینه حمل بار از خط سبز جهان

حمل بار از تایلند

تایلند کشوری است با وسعت 513.120 کیلومتر مربع در شبه جزیره هند و چین که یکی دیگر از کشورهای جنوب شرقی آسیا محسوب می شود. پایتخت تایلند شهر بانکوک است. برای حمل بار از تایلند بهتر است با صنایع کشور تایلند آشنا شویم که شامل: نساجی و پوشاک ، اتومبیل سازی ، توریسم ، تنباکو، کشاورزی ، سیمان ، نوشابه سازی ، صنایع سبک مانند سنگ های قیمتی ، قطعات کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی ، مدارات مجتمع و این کشور دومین تولید کننده تنگستن و سومین تولید کننده قلع در جهان است.

حمل بار از تایلند

همچنین در صنایع سنگین نظیر کشتی سازی و در صنایع سبک مانند وسایل خانگی ( تلویزیون، یخچال، لباسشویی و . . . ) و صنایع شیمیایی و پتروشیمی و . . . حرف اول را در منطقه می زند. از محصولات صادراتی آن نیز می توان به اتومبیل ، کولر ، برنج و محصولات کشاورزی ، پوشاک و محصولات نساجی ، شیلات و غذاهای دریایی ، قطعات کامپیوتر و ترانزیستور اشاره کرد.
تایلند به دلیل برنامه ریزی و مدیریت صحیح به یکی از ببرهای اقتصادی آسیای جنوب شرقی تبدیل شده است. قیمت تمام شده محصولات تولیدی در تایلند نسبت به کشورهای مجاور مانند کره ، ژاپن و استرالیا بسیار ارزان تر است و همین امر به رونق صادرات تایلند کمک زیـــادی کـرده است. برای حمل بار از تایلند به صورت هوایی از فرودگاه بین المللی سووارنابومی ( Suvarnabhumi Airport ) فرودگاه اصلی شهر بانکوک با کد یاتا (BKK) استفاده می شود. همچنین برای حمل بار از تایلند به صورت دریایی از بندرهای لام چابانگ ( Laem Chabang ) واقع در 405 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک و بندر بانکوک ( Bangkok Port ) استفاده می شود.

حمل بار از ویتنام

جمهوری سوسیالیستی ویتنام با مساحت 331.210 کیلومتر مربع در قسمت شرقی شبه جزیره هند و چین از جمله کشورهای منطقه جنوب شرقی آسیا می باشد. کشور ویتنام در شمال با چین ، در شمال‌ غربی با لائوس ، از جنوب ‌شرقی و شرق در مرز آبی دریای چین با فیلیپین ، اندونزی و مالزی و در جنوب‌ غربی با کامبوج و در آن سوی خلیج تایلند با تایلند همسایه است. حمل بار از ویتنامپایتخت ویتنام شهر هانوی است. شهر هانوی به عنوان مرکز سیاسی و فرهنگی این کشور شناخته شده است. علاوه بر هانوی شهر هوشی مین ، بندر هایفونگ و شــهر هویه از جمله شهرهای مهم ویتنام هستند. حمل بار از ویتنام به صورت هوایی از فرودگاه بین‌ المللی نوا به ( Noi Bai International Airport )  در هانوی و فرودگاه هوشی مین   با نام فرودگاه بین المللی تان سون نهات ( Tan Son Nhat International Airport ) با کد یاتا  ( SGN ) در شهر هوشی مین ( Ho Chi Minh) استفاده می شود. همچنین حمل بار از ویتنام به صورت دریایی از بنادر مهم ویتنام در شهر هوشی مین و شهر هایفونگ ( Hai Phong ) در نزدیکی هانوی انجام می شود.


خط سبز جهان

حمل بار از شرق آسیا
5 (100%) 20 votes