در این مقاله قصد داریم به حمل بار از تهران به آذربایجان ، حمل بار از بندرعباس به آذربایجان و حمل بار از ایران به آذربایجان بپردازیم. همچنین در این مقاله درباره هزینه و نحوه حمل بار به آذربایجان و حمل زمینی به باکو مطالبی ارزنده را ارائه می نماییم ، پس با ما همراه باشید.

حمل بار به آذربایجان

حمل بار به آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری در جنوب رشته کوه‌های قفقاز است که در کنار دریای خزر در شمال ایران واقع شده ‌است. شهر باکو پایتخت آذربایجان و از شهرهای مهم آن به حساب می آید. از دیگر شهرهای مهم آن می توان به گنجه، سومقاییت ، مینگه چویر ، شیروان و نخجوان اشاره کرد.

باکو پایتخت و بزرگترین شهر آذربایجان و همچنین بزرگترین بندر آن است. باکو از لحاظ جغرافیایی در ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب شوران قرار دارد. در 31 کیلومتری شهر باکو شهری صنعتی به نام سومقاییت (به ترکی آذربایجانی Sumqait) قرار دارد. سومقاییت بعد از شهر باکو بزرگترین شهر آذربایجان می باشد که در کنار دریای خزر و در شمال شبه جزیره آبشرون قرار گرفته است. این شهر در سال 1949 تاسیس شده است. زمانی به این شهر گنجلیک به معنای جوانی می گفتند که بر گرفته از اسم سنگ مشهور و خاص این شهر است. سومقاییت به عنوان شهری صنعتی شناخته شده است که دارای کارخانه های بزرگی تولیدی است. کارخانه های مختلف این شهر عبارتند از: کارخانه های تولید کننده عمده فولاد، مواد پاک کننده، کود شیمیایی، صنایع لاستیک و پتروشیمی.

صادرات به آذربایجان

کالا و حمل بار از ایران به آذربایجان اغلب به سمت شهرهای مهمی همچون باکو و سومقاییت فرستاده می شود. قیمت مناسب محصولات ایرانی ، عامل مهمی برای افزایش صادرات به آذربایجان تلقی می شود. عمده اقلام عمده صادراتی و عمده حمل بار از تهران به آذربایجان و اغلب حمل بار از ایران به آذربایجان ، اقلامی هستند که عبارتند از: مشتقات نفتی ، مشتقات پلیمری و پلاستیکی ، کلینکر ، سیمان ، شیشه (فلوت) ، لوله ، سنگ آهن فشرده نشده و سنگ ساختمانی ( slab ) اسلب ) و tile ( تایل ) ). این کالاها عمده اقلامی هستند که در سال  97 از ایران به آذربایجان صادر شده اند.

حمل بار از ایران به آذربایجان

جمهوری آذربایجان به عنوان یکی از مهمترین مقاصد و اهداف صادراتی کالاهای ایرانی به ویژه کالاهای استان اردبیل از جمله سیمان، محصولات کشاورزی و خدماتی است. شاید در این قسمت این سوال برای شما پیش آید که آیا فقط و فقط از اردبیل به عنوان مقصد کالاهای صادراتی به آذربایجان و حمل زمینی به باکو و سومقاییت نام برده می شود؟ آیا از شهرهایی نظیر بندرعباس نیز حمل بار به آذربایجان به صورت زمینی انجام می شود؟ و اگر صادرات از سراسر ایران به آذربایجان انجام می شود، نحوه حمل و صادرات آن چگونه است؟

حمل زمینی به باکو

حمل بار از نقاط مختلف ایران مانند: حمل بار از تهران به آذربایجان ، حمل بار از بندرعباس به آذربایجان و ارسال بار به صورت جامع از شهرهای مختلف ایران به آذربایجان انجام می شود. حمل زمینی به باکو از سراسر ایران از درب کارخانه پس از بسته بندی مناسب توسط کریر صورت می گیرد. هر تراک به طور متوسط ظرفیت حمل بار تا 22 تن را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین برای حمل بارهای کمتر از این مقدار نیز می توان از تراک های مخصوص حمل خرده بار به آذربایجان استفاده نمود.

حمل بار از تهران به آذربایجان

از آنجایی که ایران و آذربایجان همسایه مرزی یکدیگر هستند؛ حمل زمینی به آذربایجان را می توان مناسب ترین روش برای حمل بار از ایران به آذربایجان دانست و در این میان حمل زمینی به باکو در اولویت بازرگانان ایرانی قرار دارد.
زمان حمل زمینی به آذربایجان بسته به شهر مبداء و مقصد و مدت زمان دریافت مدارک مربوطه جهت ترخیص کالا، بین 4 الی 8 روز است. برای مثال بسته به اینکه حمل بار از تهران به آذربایجان و حمل بار از بندرعباس به آذربایجان از نظر مسافت با یکدیگر متفاوت اند پس زمان حمل آن ها نیز بسته به این مسافت متفاوت است.

هزینه حمل بار به آذربایجان

حمل بار از بندرعباس به آذربایجان - حمل زمینی به باکو

علاوه بر زمان معیار مهمی دیگری که مورد توجه بازرگانان می باشد همان هزینه حمل بار است. شرکت خط سبز جهان با بهره گیری از بهترین کریرهای زمینی در جهت حمل بار در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه ممکن این توانایی را داشته است که موجب تعجب و حیرت مشتریان شده و رضایت صد در صدی شما را به همراه داشته باشد.
حمل بار از ایران به آذربایجان به صورت زمینی در صورت حمل با کریر های مناسب یکی از کم هزینه ترین راه های حمل بار از این کشور است. برای دریافت هزینه حمل کافی است بر لینک زیر کلیک کرده و با مشخص نمودن اطلاعاتی نظیر وزن، ابعاد و دیگر مشخصات کالای خود به دریافت هزینه حمل بار آذربایجان بپردازید.

خط سبز جهان

از امتیاز شما متشکریم