حمل و نقل دریایی

از دیرباز حمل و نقل دریایی یکی از رایج ترین نوع حمل کالاهای صادراتی و وارداتی در دنیا بوده است.اگر بخواهیم به گذشته برگردیم برای اولین بار 2100 سال پیش از میلاد مسیح اولین شناور ها در فینیقیه در شمال قاره آفریقای کنونی ساخته شد. اما رسما پدیدهای که ما امروزه با آن سر و کار داریم کشتی های باربری هستند که کانتینر حمل میکنند از آغاز سال 1955 توسط مالکوم مکلین پایه گذاری شد.

مزیت حمل و نقل دریایی درچیست؟

با یک بررسی کوچک میتوان فهمید این نوع حمل کالا معامله ای بردبرد برای شرکت های کشتیرانی و صاحبان کالا در سراسر دنیا است. اگر شما بخواهید قیمت تمام شده پائین تری در بازار ارائه دهید میبایست از هزینه های جاری خود کم کنید، یکی از این هزینه ها که همیشه برای یک وارد کننده یا صادر کننده حائز اهمیت است مساله حمل کالاست. حال با این شرایط حمل و نقل دریایی با هزینه ای قابل توجه پائین تر به نسبت حمل و نقل هوایی و حمل و نقل زمینی در زمینه پیشرو است. ضمنا مخاطبان این نوع حمل نیز بسیار زیادتر از دو نوع حمل رایج دیگر در جهان هستند. اما از این قضیه نمیتوان چشم پوشید که مدت زمان حمل این کالا نیز بسیار بیشتر از دو نوع دیگر است.

حمل و نقل دریایی
مشتریان این سرویس چه کسانی هستند؟

اگر بخواهیم به صورت جامع این موضوع را بررسی کنیم هر کسی در جهان مشتری این سرویس است. اما نباید فراموش کنیم ما در کجا زندگی میکنیم. در کشور ما ایران،دروازه واردات و صادرات کشتیرانی ها جنوب کشور است و قالب تاجران از بنادر جنوب کشور واردات و صادرات میکنند. اما ما بیشتر از کجا واردات میکنیم؟

طبق آمار رسمی گمرک ایران در سال 1395 چیزی بالغ بر 4450700855.6133 کیلوگرم کالا از کشور چین با ارزشی معادل با 10752865577.2849 دلار وارد کشور شده است که این تنها 13 درصد از واردات کشور در سال 1395 میباشد. در این بین کشور های امارات متحده عربی،کره جنوبی در رده های دوم و سوم هستند.

اگر دقت کنیم متوجه میشویم که با هر 3 کشور مرودات به صورت دریایی داریم وبه راحتی میتوان فهمید که بخش اعظم واردات ما به صورت دریایی بوده زیرا که ما با این سه کشور مرودات زمینی نداریم! قالب بار های ورودی به صورت حمل و نقل دریایی، کالاهایی ازجمله:

1. مواد اولیه (raw material) که در این زمینه هم واردات داریم و هم صادرات
2. تجهیزات و اقلام مصرفی پزشکی از جمله دستکش های لاتکس،ست های خون
3. تجهیزات و ماشین آلات راهسازی
4. خودرو و اجزا و قطعات مصرفی آن
5. مواد خوراکی و مصرفی به صورت فله و خرده
6. اسباب بازی و اقلام پرورشی
7. تجهیزات مخابراتی مثل آیپی فون(ip phone)، نتورک کانکتور(network connector)، بی یو سی(buc)، ترنسرسیور و آنتن های مخابراتی
8. اجزا و قطعات هواپیما و کشتیرانی ها
9. تجهیزات ورزشی و باشگاهی
10. دستگاه های خط تولید نساجی
11.تجهیزات بیمارستانی یکبار مصرف، دستگاه های MRI، تجهیزات دندانپزشکی و…
و تعداد بسیاری از اصناف که از حوصله این بحث خارج است.

ما چه سرویسی به شما ارائه میدهیم؟

شرکت خط سبز جهان با بهره مندی از دفاتر و نمایندگان معتبر در شهر های پرترافیک صادرکننده و وارد کننده میتواند همواره قیمت رقابتی و منصفانه جهت حمل و نقل دریایی کالاهای شما به صورت فول کانتینر(FTL) و خرده بار (LCL) از اقصی نقاط دنیا به بنادر معتبر جنوب کشور ارائه دهد.مهم نیست شما کانتینر 20″ بخواهید یا 40″ فوت! اوپن تاپ باشد یا فلت رک. برای هر پروژه ای یک راه حل داریم. با ما تماس بگیرید

4.1/5 - (27 امتیاز)