فریت بار مسافری

اگر قصد مهاجرت یا سفر به خارج از کشور را دارید، حتما مشکلاتی از قبیل فریت بار ، فریت بار مسافری ، هزینه فریت بار ، هزینه فریت بار به خارج از کشور و ارسال بار مسافر به خارج از کشور می تواند یکی از دغدغه های شما باشد، این که چقدر بار ببریم؟ چه چیزی را می توانیم ببریم؟ بارمان را از کجا ارسال کنیم؟ هزینه ارسال چقدر میشود ؟ با چه ایرلاینی بفرستم؟ و …..

ما در این مقاله قصد داریم تمامی راه حل ها را به صورت جامع به شما آموزش دهیم:

فریت بار

فریت بار مسافری برای چه کسی به صرفه است؟

قبل از هر کاری باید بدانیم که حمل بار به صورت فریت بار مسافری به صرفه است یا اینکه بارمان را به صورت بار همراه با خودمان داخل پرواز ببریم و از فریت بار پرهیز کنیم! همانطور که میدانید اغلب ایرلاین ها تا سقف 25 الی 30 کیلوگرم اجازه حمل بار همراه مسافر را به شما میدهند و اگر بار شما مازاد بر این مقدار باشد باید به ازای هر کیلو مبلغی بین 10 الی 15 دلار بسته به ایرلاین و مقصد شما و یا مبلغی در حدود 100 دلار به ازای هر بسته باید بابت ارسال بار به خارج از کشور پرداخت کنید.پس بهتر است قبل از پرداخت هزینه فریت بار به خارج از کشور برای حمل بار خود اولویت بندی کنید. این بدین منظور است که کالای های شخصی و ضروری خود را به صورت همراه با خود در چمدانمان حمل کنیم و بارهای اضافی را به صورت فریت بار مسافری ارسال کنیم.

مراحل ارسال بار مسافر به خارج از کشور

برای فریت بار مسافری به خارج از کشور به صورت حمل و نقل هوایی باید از بلیط  و پاسپورت خود یک کپی تهیه کرده و همراه با لیست عدل بندی ( پکینگ لیست) به فرودگاه امام خمینی بروید.لازم به ذکر است که برای تهیه پکینگ لیست مسافری حتما لازم نیست آن را با فرمت خاصی تهیه کنیم. برای فریت بار مسافری تنها نوشن لیست اقلامی مه قصد دارید آنها را ارسال کنید و تعداد بسته آن ها کافی می باشد.

حتما در نظر داشته باشید که قبل از ارسال بار به فرودگاه ،بار مسافری شما باید دارای بسته بندی مناسبی باشد، در غیر این صورت هندلینگ ایرلاین از پذیرش بار شما جلوگیری میکند.

هنگامی که به فرودگاه امام خمینی مراجعه نمودید و مراحل فریت بار یا همان تشریفات گمرکی صادرات هوایی توسط همکاران ما انجام گردید یک پروانه گمرکی جهت صدور بارنامه صادر میشود تا توسط آن برگ سبز / پروانه صادراتی، آژانس صدور کننده بارنام میتواند بارنامه حمل هوایی را صادر کند. در این بارنامه که MAWB نام دارد اطلاعات فرستند، گیرنده، مبدا،مقصد و ماهیت کالا نشان داده میشود. بعد از صدور بارنامه و تهیه تگ های روی بسته ، می بایست کالا را جهت نهایی کردن پروسه فریت بار مسافری ایکس ری نمود.

بازرسی کالا توسط حراست فرودگاه امام خمینی با کمک دستگاه ایکس ری و سگ های مواد یاب انجام می شود و حضور فرستنده و یا نماینده قانونی وی الزامی است

پس از ایکس ری نمودن کالا رویه فریت بار مسافری به خارج از کشور به اتمام رسیده است و شما با در دست داشتن بارنامه خود میتوانید کالا را در مقصد تحویل بگیرید.بدیهی است که تنها گیرنده مشخص شده در بارنامه میتواند در فرودگاه مقصد کالای خود را تحویل بگیرد، پس در درج اطلاعات گیرنده بر روی بارنامه حتما دقت کنید. در نظر داشته باشید که برای ارسال کالای خود باید بسته بندی مناسب و مورد تائید ایرلاین را داشته باشید تا هنگام رسیدن بار به مقصد کالای خود را سالم تحویل بگیرید.

فریت بار مسافری

هزینه فریت بار به خارج از کشور چگونه اخذ می شود؟

تمامی ایرلاین ها برای ارسال بار مسافر به خارج از کشور از یک قانون تبعیت میکنند و تنها در هزینه های حمل هوایی و هزینه های جانبی فریت بار متفاوت هستند. ایرلاین های ایرانی هزینه های خود را به ریال اعلام میکنند و به ریال نیز دریافت میکنند و ایرلاین های خارجی هزینه های خود را به دلار اعلام میکنند و معادل ریالی آن را از شما دریافت میکنند. در حال حاضر نرخ تبدیل یا ROE هزینه فریت بار در حدود 8200 الی 8500 تومان است.

 

هزینه ارسال به خارج از کشور چگونه محاسبه می شود؟

خیلی مواقع به این عنوان بر خورده ایم که بار شما حجمی است یا نه؟ اصلا بار حجمی چیست؟
توضییح ساده برای بار حجمی را میتوان به این صورت عنوان کرد که اگر شما 10 کیلو آهن داشته باشید چقدر فضا اشغال میکند و اگر 10 کیلو آهن داشته باشید چقدر فضا اشغال میکند؟ جواب ساده است پنبه فضای بیشتری اشغال میکند.

بنابراین یاتا قوانینی را وضع کرده است که اگر وزن حجمی بار شما بیشتر بود هیزینه فریت بار را بر اساس وزن حجمی حساب کنند و اگر وزن جرمی(وزن ناخالص) بار شما بیشتر بود هزینه فریت بار مسافری شما بر این اساس مورد محاسبه قرار گیرد.

شما میتوانید وزن حجمی بار خود را از طریق فرم زیر بدست آورید:

فرم محاسبه وزن حجمی

 • لطفاً یک مقدار بین 1 و 1000 را وارد نمایید .
  ابعاد به سانتی متر وارد شود
 • لطفاً یک مقدار بین 1 و 1000 را وارد نمایید .
  ابعاد به سانتی متر وارد شود
 • لطفاً یک مقدار بین 1 و 1000 را وارد نمایید .
  ابعاد به سانتی متر وارد شود
 • قیمت: $0.00
  واحد دلار نا معتبر است و واحد اصلی به کیلوگرم میباشد

عددی که در بالا نمایش داده میشود وزن حجمی بسته شما است . در صورتی که چند بسته دارید ابعاد هر کدام را وارد کنید و جمع آن را بنویسید. حال جمع این اعداد را با وزن ناخالص مقایسه کنید و ببینید کدام یک بیشتر میشود. آن وزن وزن مورد محاسبه شما برای فریت بار مساقری شما است و هزینه فریت بار به خارج از کشور از این طریق محاسبه میشود.

ارسال بار مسافر به خارج از کشور کاری بسیار آسان و کم دردسر است. این در صورتی است که کا با تیمی مجرب مشاوره کنید. در صورتی که قصد ارسال بار مسافر به خارج از کشور دارید با ما تماس بگیرید و یا قیمت استعلام کرایه حمل خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

 

4.2/5 - (15 امتیاز)