در این مقاله به بررسی حمل بار از شرق اروپا و صادرات و واردات از کشورهای شرق اروپا می پردازیم. اگر شما نیز قصد حمل بار از بلغارستان ، حمل بار از یونان ، حمل بار از چک ، حمل بار از کرواسی و حمل بار از لهستان و واردات و صادرات به این کشورها را دارید ، با ما همراه باشید.

حمل بار از شرق اروپا

حمل بار از شرق اروپا

روابط اقتصادی ایران و اروپا دارای سابقه بسیار طولانی است و به صورت پیوندی مستحکم در هم تنیده شـده اسـت. کشورهای شرق اروپا به دلیل فرهنگ مشابهی که با ایران دارند ، به خوبی پذیرای کالاها و محصولات تولیدی ایران می باشند. تولیدات ایران در حوزه صنعت از استانداردهای قابل قبول اروپا پیروی می کند بنابراین ایران زمینه صادرات کالا و تولیدات صنعتی خود به اروپا را دارد.
از آنجایی که محصولات صنعتی کشورهای شرق اروپا نیز تابع استاندارد های اروپــا هستند و قیمت تمام شده محصولات در این کشورها بسیار کمتر از کشورهای مرکز اروپا است و مرکز تولید دارو، تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، صـنایع مکانیزاسیون کشاورزی، مواد اولیه شیمیایی و افزودنی های مجاز خوراکی و… به شمار می روند، واردات و حمل بار از شرق اروپا از جمله مراودات مهـم ایـران در دوران تحریم هـای ظالمانه به حساب می آید. بنابر این مراودات تجاری چه در بخش صادرات و چه در بخش واردات همواره فعال بوده و حمل بار از شرق اروپا و ارسال بار به شرق اروپا از اولویت های بسیاری از تجار قرار گرفته است. به همین دلیل در این مقاله به بررسی حمل بار از کشورهای شرق اروپا مانند حمل بار از یونان ،  حمل بار از بلغارستان ، حمل بار از چک ، حمل بار از کرواسی و حمل بار از لهستان می پردازیم.

حمل بار از بلغارستان

حمل بار از بلغارستان

بلغارستان کشوری با مساحت 110,994 کیلومتر مربع به پایتختی شـهر صوفیه اسـت. علاوه بر صوفیه سه شهر پلودیو ( Plovdiv )، وارنا ( Varna ) و بورگاس ( Burgas ) از شهرهای مهم بلغارستان می باشند. کشاورزی پایه و اساس اقتصاد این کشور است زیرا بلغارستان از خاکی حاصلخیز و مناسب برای کشاورزی برخوردار است. اسانس گل سرخ مهمترین صادرات بلغارستان می باشـد که برای ساخت عطر رز به کار می رود و از دیگر صادرات این کشور کفش و پوشاک، آهن و فولاد، تجهیزات ، ماشین آلات و سوخت هستند.
حمل بار از بلغارستان به صورت هوایی توسـط فرودگاه های مهم این کشور مانند فرودگاه بین المللی وارنا  ( Varna international airport ) ، فرودگاه بین المللی صوفیه  ( Sofia international Airport )  و فرودگاه بورگاس ( Burgas Airport ) ارسال می شود. حمل بار از بلغارستان به صورت دریایی به دلیل قرار داشتن در کنار دریای سیاه از بنادر مهم آن یعنی بندر بورگاس و بندر وارنا انجام می شود. حمل بار از بلغارستان به صورت زمینی نیز، چه به صورت فول تراک و چه به صورت خرده بار ارسال می شود.


برای دریافت هزینه حمل بار بر روی لینک (تصویر) زیر کلیک نمایید

دریافت هزینه حمل بار از خط سبز جهان

حمل بار از یونان

حمل بار از یونان

یونان کشوری با مساحت 131,957 کیلومتر مربع در شبه جزیره بالکان واقع شده است. پایتخت یونان شهر آتن است و از شهر های مهم آن می توان به تسالونیکی ( Thessaloniki ) ، پاتراس ( Patras ) و هراکلیون ( Heraklion ) اشاره کرد. گردشگری ، صنعت کشتیرانی و کشاورزی از بخش های اصلی اقتصاد يونان است. عمده محصولات کشاورزی یونان را می توان: انگور ، توتون ، موز ، زيتون و روغن دانست. اقـلام صادراتی يونان عبارتند از: پتروشيمی ، روغن های صنعتی ، تجهیزات الکترونیکی ، آهن آلات ، آلومينيوم، پلاستیک، دارو ، سبزيجات و ميوه و زيتون دانست. واردات يونان نيز شامل: ماشين آلات و تجهيزات برقی ، محصولات دارویی ، کشتی ، قايق، خودرو، پلاستيک، گوشت، کاغذ و مواد شیمیایی و ارگانیک است.
حمل بار از یونان به صورت هوایی از فرودگاه بین‌المللی آتن  ( Athens International Airport ) ، فرودگاه بین المللی سالونیک ( Thessaloniki International Airport ) در شهر تسالونیکی یا همان (سالونیک)، فرودگاه بین المللی الکساندروپولیس ( Alexandroupolis International Airport )، فرودگاه بین المللی هـراکـلیـون ( Heraklion International Airport ) و فرودگاه بین‌ المللی کاوالا ( Kavala International Airport ) و دیگر فرودگاه های مهم آن انجام می شـود. حمل بار از یونان به صورت دریایی از بندر مهم آن یعنی پاتراس (Piraeus Harbour ) در استان آشای انجام می شـود. حمل بار از یونان به صورت زمینی نیز از شهرهای مختلف یونان و توسط کریرهای مختلف از جمله کریر های ترکیش و بلغاری قابل انجام است.

حمل بار از چک

حمل بار از چک

کشور جمهوری چک با مساحت 78,865 کیلومتر مربع یکی از اعضای اتحادیه اروپا به پایتختی شهر پراگ اسـت که توسط بانک جهانی از جمله کشورهای توسعه یافته معرفی شـده اسـت. جمهوری چک یکی از قدرت های صنعتی بلوک شرق می باشد و کشاورزی نیز از مهره های مهم اقتصاد این کشور به حساب می آید که گندم، سیب زمینی، چغندر قند، شبدر رازکی، میوه، انجیر و ماکیان از عمده محصولات آن اسـت. از اقلام عمده صادراتی چک به جهان شامل ماشین آلات، وسایل نقلیه ، مواد خام و سوخت و مواد شیمیایی و از اقلام عمده وارداتی به چک از جهان شامل راکتور های صنعتی، دیگ های بخار و آبگرم، ماشین آلات و دستگاه ھای برقی ، وسائط نقلیه زمینی غیر از ریلی و تراموا سـوخت ھا ، روغن ھا و موم های معدنی ، محصولات پلاستیکی ، چدن، آهن و فولاد، مصنوعات از چدن، آهن یا فولاد، محصولات داروئی ، دستگاه های اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی، کنترل و طبی، آلومینیوم و محصولات آلومینیومی است. از شهر های مهم جمهوری چک می توان به پراگ ، برنو و اوستراوا اشاره کرد.
حمل بار از چک به صورت هوایی از فرودگاه های مهمی همچون فرودگاه بین المللی پراگ واتسلا ( Václav Havel Airport Prague ) با کد یاتای ( PRG ) ، فرودگاه برنو – تورانی ( Brno–Tuřany Airport ) با کد یاتا    ( BRQ ) و فرودگاه استراوا ( Leoš Janáček Airport Ostrava ) با کد یاتای   ( OSR ) ارسال می گردد. حمل بار از چک به صورت زمینی نیز توسط کریر های آلمانی و ترکیش و دیگر  کریرها از نقاط مختلف چک انجام می گردد.

حمل بار از کرواسی

کرواسی کشوری با مساحت 56حمل بار از کرواسی,594 کیلومتر مربع به پایتختی شهر زاگرب ( Zagreb ) اسـت. پس از زاگرب به ترتیب اسپلیت ( Split ) ، ریجکا ( Rijeka ) و اوسیجک ( Osijek ) از شهرهای مهم کرواسی  به حساب می آیند. بخش توریست ، صنعت و کشاورزی از جمله بخش‌ هایی هستند که در اقتصاد کرواسی نقش بسزایی دارند. علاوه بر آنچه گفته شد تجارت نیز یکی از ارکان اقتصاد کرواسی به حساب می آید که از مهم ‌ترین محصولات صادراتی این کشور تجهیزات حمل و نقل ، منسوجات ، سوخت و  مواد شیمیایی می باشد. از فرودگاه های مهمی که برای حمل بار از کرواسی استفاده می شود می توان به فرودگاه بین المللی زاگرب ( Franjo Tudman Airport Zagreb ) ، فرودگاه بـین المللی اسپلیت    ( Split Airport ) ، فرودگاه بین المللی ریجکا ( Rijeka Airport ) و فرودگاه بین المللی اوسیجک  (Osijek Airport ) اشــاره کـرد. برای حمل بار از کرواسی به صورت زمینی می توان از بندر اسپلیت ، بندر ریجکا و بندر دوبروونیک ( Dubrovnik port ) استفاده نمود. حمل بار از کرواسی به صـورت زمینی نیز اغلب از شهر های بزرگ توسط کریر های ایتالیایی ، بلغاری و ترکیش انجام می شود.

حمل بار از لهستان

حمل بار از لهستان

لهستان کشوری با مساحت 312,679 کیلومتر مربع و به پایتختی شهر ورشو می باشد. از شهرهای مهم لهستان پـس از ورشو مـی توان به کراکوف ( Kraków ) ، ووچ ( به انگلیسی  Łódź ) ، وروتسواف  (Wrocław ) و پوزنان ( Poznań ) اشاره کرد. لهستان در رتبه بندی جهانی از لحاظ تولید ناخالص در رتبه 20 جهان را دارد که به عنوان یک اقتصاد پردرآمد محسوب می شود. ایـن کشور ششمین اقتصاد بزرگ اروپـا به حساب می آیــد. حدود 70 درصد از قطعات خودرو سازی آلمان در کارخانجات لهستان   تولید می گردد. از مهمترین صادرات لهستان می توان به تجهیزات حمل و نقل و ماشین‌ آلات ، خواربار ، حیوانات زنده و فرآورده ‌های کشاورزی اشاره کرد.
برای حمل بار از لهستان می توان به سه روش حمل زمینی،دریایی و هوایی اقدام کرد. حمل بار از لهستان به صورت هوایی توسط فرودگاه های مهمی نظیر فرودگاه بین المللی شوپن ورشو ( Warsaw Chopin Airport ) و فرودگاه وارساو مادلن ( Warsaw Modlin Airport ) در شهر ورشو ، فرودگاه بین المللی کراکوف ( Kraków John Paul II International Airport ) ، فرودگاه بین‌ المللی کاتوویتس (Katowice International Airport ) و فرودگاه پوزنان – لاویکا ( Poznań–Ławica Airport ) استفاده کرد. برای حمل بار از لهستان به روش دریایی نیز از بنادر مهمی همچون بندر گدانسک  (Gdansk ) و گدنیا ( Gdynia ) استـفاده می شود. برای حمل بار از لهستان به صورت زمینی هم به شکل خرده بار و هم به شکل فول تراک از شهر های مختلف آن می توان اقدام به ارسال و حمل با نمود.


با کلیک بر روی لینک زیر به صورت آنلاین کمترین هزینه حمل بار خود را دریافت نمایید

خط سبز جهان

حمل بار از شرق اروپا
5 (100%) 20 votes