در این مقاله به بررسی حمل بار از ژاپن و روش های آن که شامل حمل هوایی از ژاپن و حمل دریایی از ژاپن است می پردازیم. برای ارسال بار به ژاپن و همچنین ارسال بار مسافری و فریت بار به ژاپن و توکیو با ما همراه باشید.

حمل بار از ژاپن

ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان پس از آمریکا و چین است. پایتخت ژاپن شهر توکیو است. توکیو پس از نیویورک و لندن بزرگترین پایتخت صنعتی جهان و همچنین بزرگترین اقتصاد شهری جهان را دارا می ‌باشد.

حمل بار از ژاپن و حمل هوایی از ژاپن

از آنجا که ژاپن یک کشور پیشرفته صنعتی است ، بسیاری از تجار و بازرگانان به دنبال واردات و حمل بار از ژاپن می باشند. بنابر گزارش سازمان تجارت جهانی  (WTO)در سال 2018 ژاپن با حجم ۶۹۸ میلیارد دلار صادرات، به عنوان چهارمین صادرکننده بزرگ جهان شناخته شده است.

حمل بار از ژاپن به دو صورت انجام می شود. یکی از آنها حمل هوایی از ژاپن و دیگری حمل دریایی از ژاپن می باشد. در زیر به حمل هوایی از ژاپن و حمل دریایی از ژاپن می پردازیم.

حمل هوایی از ژاپن

یکی از روش های حمل بار از ژاپن ، حمل هوایی از ژاپن می باشد. حمل هوایی از ژاپن بیشتر از کلان شهرهایی نظیر توکیو (Tokyo)، چیبا (Chiba)، اوساکا (Osaka) و آیچی (Aichi) انجام می گیرد.

حمل هوایی از ژاپن

یکی از پرترددترین فرودگاه ها که حجم زیاد حمل هوایی از ژاپن را در بر دارد، فرودگاه بین المللی ناریتا در شهر چیبا ، توکیو ( Narita International Airport ) با کد یاتای (NRT) است. این فرودگاه به همراه فرودگاه بین المللی هانه دا ( Haneda Airport ) دو فرودگاهی هستند که امور مربوط به پروازهای داخلی و خارجی توکیو را بر عهده دارند. فرودگاه هانه دا نیز پر رفت ‌و آمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود.
فرودگاه های دیگری که برای حمل هوایی از ژاپن مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: فرودگاه بین المللی کانسای یا همان کانزای ( Kansai International Airport ) واقع در استان اوساکا ، فرودگاه بین المللی اوزاکا ( Osaka International Airport ) در شهر در شهر ایتامی-هیگو واقع در استان اوساکا و فرودگاه بین‌المللی چوبو سنتر ایر ( Chubu Centrair International Airport ) که در شهر ناگویا-آیچی قرار دارد.

زمان حمل بار از ژاپن و ارسال بار به ژاپن در حمل هوایی به نوع ایرلاین و نوع پرواز ( مستقیم یا غیر مستقیم ) بستگی دارد. مدت زمان حمل هوایی از ژاپن بسته به نوع ایرلاین بین 3 الی 5 روز است. زمان حمل هوایی از ژاپن در مقایسه با زمان حمل دریایی از ژاپن بسیار کمتر است که این را می توان از مزیت های حمل هوایی از ژاپن دانست.

برای دریافت آنلاین هزینه حمل بار از ژاپن به ایران و بلعکس و یا هر مقصد دیگری که مد نظر شما می باشد بر روی لینک زیر عکس و کلیک نمایید و به دریافت هزینه حمل و ارسال بار خود بپردازید.

خط سبز جهان

حمل دریایی از ژاپن

کشور ژاپن از آنجایی که به صورت مجمع الجزایری در اقیانوس آرام است و کاملا توسط آب محاصره شده ، دارای بنادر مهمی است. بنادر مهم آن برای حمل دریایی از ژاپن عبارتند از: بندر توکیو (Tokyo)، بندر یوکوهاما ( Yokohama )، بندر کوبه ( Kobe )، بندر ( Osaka ). از دیگر بنادر آن برای حمل دریایی از ژاپن عبارتند از: بندر ناگویا در استان آیچی ( Nagoya )، بندر کوچی ( Kochi )، بندر ناگاساکی ( Nagasaki ) که به اشتباه ناکازاکی به آن گویند ، بندر تاکاماتسو ( Takamatsu ) و بندر کاگوشیما ( Kagoshima ).

حمل دریایی از ژاپن

بندر توکیو بیست و نهمین بندر بزرگ جهان است که به دلیل پایتخت بودن این کلان شهر و تجارت گسترده آن برای حمل دریایی از ژاپن بیشتر از بنادر دیگر آن مورد استفاده قرار می گیرد.

حمل بار دریایی از ژاپن به سه شیوه فول کانتینر ( FCL ) ، خرده بار ( LCL ) و حمل فله ای ( Bulk ) انجام می شود. حمل فول کانتینر برای کالاهایی است که حجم آن ها به اندازه یک کانتینر 20 یا 40 فوتی یا بیشتر باشد و در غیر این صورت بار به روش خرده بار ارسال می شود. برای کالاهای فله ای نظیر سیمان ، آرد ، کلینکر ( Clinker ) و سنگ های معدنی و کانی هایی مانند سنگ مس نیز می توان از حمل بالک ( فله ای ) استفاده کرد.

ارسال بار به ژاپن و فریت بار به ژاپن

هزینه حمل دریایی از ژاپن در مقایسه به حمل هوایی برای تناژهای بالا و حجم زیاد بار بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. البته این هزینه را باید با توجه به هزینه ترانزیت از بندر شهید رجایی ، بندر عسلویه و بندرعباس به شهر مقصد بار و هزینه زمان اتلافی سنجیده و بهترین راه برای حمل بار از ژاپن با توجه به شرایط تاجر انتخاب شود.

ارسال بار به ژاپن – فریت بار به توکیو

صادرات و ارسال بار به ژاپن شامل کالاهای مختلفی می شود. برخی از اقلام عمده صادراتی ایران به ژاپن شامل «کف ‌پوش‌ها بجز گبه از پشم یا از موی نرم (کرک) حیوان»، «فرش و سایر کف ‌پوش‌های نسجی، از سایر مواد نسجی، گره ‌باف»، «مغز پسته تازه یا خشک»، «گبه از پشم یا از موی نرم (کرک) حیوان»، «کف‌پوش‌های غیر مخملی ‌باف، از مواد نسجی سنتتیک یا مصنوعی آماده مصرف»، «پسته‌ها با پوست تازه یا خشک»، «تخم زیره سبز خرد نشده و ساییده ‌نشده در بسته‌بندی آماده برای غیرخرده‌فروشی»، «سایر آب‌میوه تغلیظ شده به استثنای (کنسانتره موز، انبه، گودا، پشن فروت، لیچی)»، «سایر خرماهای غیر مذکور در جای دیگر تازه یا خشک‌ کرده»، «زعفران بسته‌ بندی شده » و «انجیر تازه یا خشک‌ کرده» می باشند.

خیلی از تجاری که قصد ارسال بار به ژاپن و نمونه بار خود را دارند می توانند آن را به صورت فریت بار به ژاپن ارسال کنند. همچنین مسافرانی که قصد مهاجرت به ژاپن را دارند به دلیل محدودیت بار مسافری می توانند بار خود را به صورت فریت بار به ژاپن ارسال کنند. فریت بار به ژاپن می تواند برای ارسال بار به ژاپن از لوازم شخصی گرفته تا وسایل منزل ، اسباب و اثاثیه و خرده بار صادراتی مورد استفاده قرار بگیرد.

برای صادرات و ارسال بار به ژاپن به صورت هوایی و دریایی می توانید از خدمات شرکت خط سبز بهره بگیرید. از آنجا که هزینه حمل بار به حجم و وزن کالا بستگی دارد، شما می توانید با ورود به لینک زیر به صورت آنلاین به دریافت هزینه ارسال بار به ژاپن بپردازید.

خط سبز جهان

آشنایی با حمل بار از ژاپن
5 (100%) 15 votes