ایرلاین ماهان، حمل بار با ایرلاین ماهان

ایرلاین ماهان در سال 1371 در شهر کرمان به عنوان اولین ایرلاین خصوصی کشور تاسیس گردید.نام این ایرلاین برگرفته شهر ماهان در 35 کیلومتری جنوب شرق استان کرمان است.از نقاط دیدنی شهر ماهان میتوان به باغ شاهزاده که در دوران قاجاریه توسط است که در دوران قاجار به دست عبدالحمید میرزا فرما اشاره کرد.

تاسیس ایرلاین ماهان:

شرکت هواپیمایی ماهان، به مرکزیت شهر تهران، از لحاظ ناوگان هوایی و مسافر حمل شده به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران به‌شمار می‌آید. این شرکت در سال ۱۳۷۱ با برخورداری از دو فروند هواپیمای مسافربری، تأسیس گردید.شرکت هواپیمایی ماهان خدمات رسانی خود را در سال ۱۳۷۲ با برقراری پرواز بین شهر کرمان و پایتخت ایران، تهران، آغاز نمود. شروع پروازهای بین‌المللی این شرکت به اواخر سال ۱۳۷۲ بر می‌گردد که طی آن پرواز تهران به مقصد دبی صورت پذیرفت.حمل بار با ایرلاین ماهان از همان زمان شروع گردید.

حمل بار با ایرلاین ماهان:

شروع فعالیت های ایرلاین ماهان در ایران با پرواز های تهران-کرمان در سال 1372 شروع شد. و پس7 سال از شروع فعالیت خود، 2 فروند هواپیمای ایرباس 300 را به ناوگان هوایی خود اضافه کرد. این روند رو به رشد تا جایی پیش رفت که در سال های بعد ایرلاین ماهان توانست مدل های ایرباس 300،600،320،340 و یک فروند بوئینگ 747 که در آن زمان یکی از به روزترین هواپیماهای موجود در جهان بود را برای مقاصد اروپایی و شرق آسیایی استفاده کند.ماهان توانست در سال 1379 به عضویت انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ( iata) در آید تا اولین ایرلاین خصوصی باشد که به عضویت یاتا درآمده. در سال 1380 ماهان با خرید چند فروند ایرباس 310 خود را برای رقابت با سایر ایرلاین های خارجی در مقاصد خارجی خود از جمله دوسلدوف، دهلی و بیرمنگام آماده کرد.حمل بار با ایرلاین ماهان همواره در طی این سال ها انجام میشد و همواره مخاطبان خود را نیز داشته است

روند رشد ایرلاین ماهان:

در روند رو به رشد این ایرلاین، ماهان پرواز های خود را به مقاصد منچستر،لاهور در سال 1385 راه اندازی کرد.در آن زمان استقبال از سرویس های ایرلاین ماهان بسیار چشمگیر بود، از طرفی حمل بار با ایرلاین ماهان نیز رو به رشد بود تا جایی که ایرلاین ماهان هر روز به جمعیت کارکنان خود می پرداخت و سالانه تلاش میکرد تا با جذب هواپیماهای بیشتر کشور های متعددی را به مقاصد خود اضافه کند. این روند تا جایی پیش رفت که ماهان در سال 1386 تعداد پرواز های دبی به تهرانش را به 2 بار در روز افزایش داد پرواز های Bangkok این شرکت که برای حمل بارهای اینترلاین خود بود را نیز به صورت روزانه کرد که موجب شد حمل بار با ایرلاین ماهان بسیار بین تجار ایرانی محبوب شود .در سال 1391 پرواز های چین ماهان به صورت متداوم شد تا جایی که به 3 شهر گوانگجو، شانگهای و پکن سرویس های منظمی را ارائه کرد. در حال حاضر ماهان با 60 فروند هواپیما تعداد پرواز های خارجی خود را به 24 مقصد بین المللی رسانده است.که نام آن ها به شرح زیر می باشد.

ایرلاین ماهان

مقاصد ایرلاین ماهان

در حال حاضر این شرکت از تعداد ۶۰ فروند هواپیما جهت انجام پروازهای خود به ۲۴ مقصد بین‌المللی در اروپا، خاور دور و خاور میانه (شامل شهرهایی همچون دوسلدرف، مونیخ، میلان، مسکو، کیف، پاریس، کپنهاگ، استانبول، آنکارا، شانگهای، گوانگژو، پکن، بانکوک، کوالالامپور، دهلی، دبی، آتن، آلماتی، ایروان، بغداد، نجف، بیروت، دمّام، دمشق، اربیل، جده، کابل، کویت، …) بهره می‌برد.. همچنین شرکت هواپیمایی ماهان دارای شبکه پرواز گسترده داخلی به مقصد ۳۲ شهر می‌باشد.

منبع: ویکیپدیا

 

ایرلاین ماهان در دهه 70 :

ایرلاین ماهان در وب سایت خود فعالیت سال به سال خود را اینگونه شرح داده است:

سال 1371:

هواپیمایی ماهان به عنوان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را آغاز نمود

سال 1372:

آغاز فعالیت جدی در عرصه کشور با برقراری پروازهای منظم تهران-کرمان. تعداد کارکنان به 100 نفر افزایش یافت

سال 1375:

در این سال تعداد مسافرین حمل شده از ابتدای عملیات به یک میلیون نفر رسید

سال 1376:

فعالیتهای پروازی باری با دو فروند هواپیمای ایلوشین آغاز گردید

سال 1377:

پروازهای برنامه ای دو بار در هفته ازتهران به دوبی آغاز گردید. در سالهای اخیر دوبی به یکی از مهمترین مسیرهای بین المللی ماهان تبدیل شده است

سال 1378:

اولین هواپیمای ایرباس مدل 300 به ناوگان هواپیمایی ماهان ملحق گردید

سال 1379:

عضویت در سازمان بین المللیIATA . شروع پروازهای برنامه ای از تهران به مقصد بانکوک

ایرلاین ماهان در دهه 80:

سال 1380:

ورود ایرباسهای مدل 310 و تقویت ناوگان و بالا رفتن توان شرکت جهت انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور

سال 1381:

افزایش مقاصدجدید پروازی همچون دوسلدورف در آلمان، کلمبو در سری لانکا و دهلی در هند به شبکه پروازی ماهان

سال 1382:

دهمین سالگرد فعالیت هواپیمایی ماهان در عرصه کشور و حمل بیش از 5 میلیون مسافر در طول ده سال فعالیت مستمر

سال 1383:

مسیر بیرمنگام در انگلستان به عنوان دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان راه اندازی گردید

سال 1384:

ورود 4 فروند ایرباس مدل 320 به ناوگان ماهان و تبدیل شدن ماهان به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در کشور

سال 1385:

شروع پروازهای ماهان به مقاصد منچستر انگلستان و لاهور در پاکستان

سال 1386:

افزایش تعداد پروازهای دوبی به دو بار در روز و روزانه شدن پروازها به بانکوک. پیوستن 3 فروند هواپیمای مدرن بوئینگ 400-747 به ناوگان به عنوان بزرگترین هواپیمای مسافری جهان با ظرفی 436 مسافر

سال 1387:

برگزاری جشن شانزدهمین سال تأسیس هواپیمایی ماهان. برقراری پروازهای برنامه ای به شهر استانبول

سال 1388:

پروازهای تهران-دوبی به سه پرواز روزانه افزایش یافت و مسیر مشهد به بانکوک در شهریور ماه این سال عملیاتی گردید.

باشگاه مسافرین کثیرالسفر هواپیمایی ماهان به نام Mahan & Miles راه اندازی شد. و تعداد کارکنان ماهان از مرز 3000 نفرگذشت. پنج فروند هواپیمای مدرن ایرباس A300-600 به ناوگان پیوست.

سال 1389:

افتتاح پرواز مستقیم از تهران به آلماتی در قزاقستان

ایرلاین ماهان در دهه 90:

سال 1390:

پروازهای مستقیم بین تهران و شانگهای و همچنین اصفهان به استانبول آغاز گردید. تعداد مسافرین حمل شده ماهان در این سال به 4.8 میلیون مسافر رسید.

سال 1391:

افزایش تعداد ناوگان به 45 هواپیما. افزایش پروازها به اربیل و آنکارا. هواپیمایی ماهان در این سال، شاهد رشد 5% تعداد مسافرانش نسبت به سال گذشته می باشد. رشد 14% در تناوب پروازها نیز از جمله پیشرفت های ماهان در سال 91 است.

سال 1392:

شروع پروازهای ماهان به کویت از طریق تهران و شیراز. پروازهای تهران-گوانجو به سه پرواز در هفته افزایش یافت.

سال 1393:

شروع پروازهای ماهان به ایروان، پکن و مونیخ. افزایش تعداد ناوگان به 58 فروند هواپیما، افزایش پروازها به شانگهای به پنج پرواز در هفته، شروع پروازها به آتن، راه اندازی پرواز به مناطق محروم.

سال 1394:

اضافه نمودن 9 فروند هواپیما به ناوگان هواپیمایی ماهان- برنامه ریزی 6 مسیر پروازی بین المللی (بحرین، مسکو، سنت پطرزبورگ، آتن، میلان، سوچی)

سال 1395:

شروع پروازهای ماهان به کیف، کپنهاگ، پاریس، مسکو ؛ افزایش پروازها در مسیرهای خاور دور، را ه اندازی سیستم دریافت کارت پرواز اینترنتی از طریق سایت ماهان.

منبع: وبسایت رسمی شرکت ماهان

 

لیست قیمت های حمل و نقل هوایی ایرلاین ماهان:

شرکت خط سبز جهان به عنوان نماینده رسمی فروش ایرلاین ماهان آماده عقد قرارداد با تمامی بازرگانان،تجار و گروه های بازرگانی برای صادرات و واردات کالاهای خود از ایران به 24 مقصد پروازی ایرلاین ماهان و بلعکس میباشد. برای اخذ نرخ کرایه حمل بارهای وارداتی و صادراتی با دپارتمان فروش ما در تماس باشید.حمل بار با ایرلاین ماهان به عنوان یک کریر ایرانی بسیار مقرون به صرفه است و همچنین باعث رونق و حمایت از ایرلاین های ایرانی است.

خط سبز جهان

 

 

 

4.2/5 - (10 امتیاز)