در این مقاله قصد داریم تا پیرامون نحوه ارسال بار به کانادا ، ارسال بار دریایی به کانادا ، ارسال بار دریایی به تورنتو و ارسال بار دریایی به ونکوور صحبت کنیم. درباره باید ها و نباید های ارسال بار به کانادا به صورت دریایی و اینکه باید از کجا شروع کنیم؟

ارسال بار به کانادا

در سال های اخیر با رشد چشمگیر مهاجرت هموطنانمان به کشور کانادا رو به رو بودیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت و ارسال بار دریایی به کانادا را دارید بهتر است بدانید که قبل از شروع هر کاری چه مواردی را باید در نظر داشته باشید که با هزینه ای معقول و با کمترین دردسر ارسال بار به کانادا را انجام دهید. اینکه شما به چه شهری نقل مکان میکنید مهمترین نکته است!

برای مثال آیا شما قصد ارسال بار دریایی به تورنتو را دارید یا قصد ارسال بار دریایی به ونکوور را دارید؟

در گام بعدی باید این قضیه را در نظر گرفت که برای ارسال بار به کانادا آیا اگر بار من به صورت هوایی حمل شود به صرفه تر است یا به صورت حمل دریایی به کانادا؟ کدام حالت برای من به صرفه تر است؟ آیا وسایل زندگی من باید در بازه ای کوتاه به کانادا ارسال شود یا میتوان با استفاده ار سیستم حمل دریایی به کانادا در مدت زمان بیشتری آن را به کانادا فرستاد!

ارسال بار به کانادا ، ارسال بار دریایی به کانادا

ارسال بار دریایی به کانادا

همانگونه که میدانید ارسال بار دریایی به کانادا بسیار مقرون به صرفه تر از ارسال بار به کانادا از طریق هوایی است. بدیهی است که هزینه های تمام شده شما در حمل هوایی کمتر میشود اما وقتی که شما اقدام به ارسال بار دریایی به تورنتو و یا ارسال بار دریایی به ونکوور را دارید ( تفاوتی نمیکند که یک کانتینر 20 فوت یا 40 فوت باشد) شما میتوانید بخش زیادی از لوازم منزل خود را حمل کنید. بهتر است یک مثال بزنیم.

  • شخصی که قصد دارد به صورت تنها جهت تحصیل به کانادا برود بهتر است جهت ارسال بار به کانادا به صورت هوایی اقدام کند و فقط ملزومات اولیه زندگی خود را همراه خود ببرد.
  • اما کسی که ساکن کانادا است و یا قصد دارد به صورت همیشگی به آن کشور نقل مکان کند بهتر است روش ارسال بار دریایی به کانادا را انتخاب کند. حال تفاوتی ندارد که جهت ارسال بار دریایی به تورنتو اقدام میکند یا ارسال بار دریایی به ونکوور.

ارسال بار دریایی به تورنتو

از آنجائیکه شهرهای ایرانی نشین کانادا اغلب دارای بندر هستند ارسال بار به تورنتو، ارسال بار به ونکوور، ارسال بار به اتاوا و ارسال بار به مونترال از طریق دریایی امکان پذیر است ولی باید توجه داشت که این روش معایبی نیز دارد.

ارسال بار دریایی به تورنتو و ارسال بار دریایی به ونکوور

ارسال بار دریایی به ونکوور

در این روش شرکت کشتیرانی کانتینری را در اختیار شما قرار خواهد داد، این کانتینر بسته به نوع نیاز شما میتواند کانتینر بزرگ (۴۰ فوتی) و یا کانتینر کوچک (۲۰ فوتی) باشد که همانطور که گفته شد حجم قابل توجهی از لوازم شما در آنها جای میگیرد اما این کانتینرها فقط زمانی مناسب حمل لوازم شخصی شما به کانادا میباشند که شما بخواهید حجم زیادی از لوازم منزل خود را جهت ارسال بار به کانادا حمل کنید، اگر فکر می کنید که حجم و وزن محموله شما زیر ۱۵۰۰ کیلوگرم است پس مطمئنا ارسال بار دریایی به کانادا برای شما به صرفه نیست و بهتر است شما از روش فریت بار هوایی به کانادا استفاده کنید چرا که مثلا ارسال بار دریایی به تورنتو  به طور تقریبی ۵۰ روز و ارسال بار دریایی به ونکوور ۶۵ روز به طول می انجامد و این در حالیست که  فریت بار هوایی به تورنتو و فریت بار هوایی به ونکوور تقریبا طی ۵ تا ۷ انجام می پذیرد.

از طرف دیگر تخلیه و بارگیری محموله برای ارسال بار به کانادا  در کانتینرها و جابجایی بار با آنها میتواند خساراتی به محموله شما وارد سازد که این خسارتها در حمل هوایی می تواند به حداقل برسد.

ابعاد و وظرفیت کانتینر های ۲۰ و ۴۰ فوتی:

نوع کانتینرطول داخلیعرض داخلیارتفاع داخلیظرفیت بارگیری*
۲۰ فوتی5.90 متر2.33 متر2.39 متر۲۱۰۰۰ کیلوگرم
۴۰ فوتی12.00 متر2.70 متر2.38 متر۲۵۰۰۰ کیلوگرم
  • منظور از ظرفیت بارگیری، مقدار حداکثر وزنی است که بصورت قانونی برای حمل و نقل ایمن با کانتینر در نظر گرفته میشود.

حمل خرده بار دریایی به کانادا

حمل خرده بار دریایی به کانادا

خرده بار در اصطلاح به باری گفته می شود که مقدار آن کمتر از یک کانتینر باشد. بعضی از کالاها که اصطلاحا به آن ها (stackable) گفته می شود، قابلیت چیده شدن بر روی هم را دارند. این کالاها در کنار یکدیگر به صورت حمل خرده بار دریایی به کانادا ارسال می شوند. به این صورت بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، اسباب و اثاثیه خانه خود را اعم از مبلمان ، کاشی و سرامیک ، ظروف ، اجاق گاز ، یخچال و … همراه خود به کانادا ارسال می کنند. اغلب کالاهایی که به آنها اشاره شد، ارسالشان به صورت حمل خرده بار دریایی به کانادا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. حمل خرده بار دریایی به کانادا یکی از بهترین سرویس هایی است که کارشناسان ما می توانند به شما ارایه دهند.

در راستای حمل خرده بار دریایی به کانادا ، یکی از مهمترین کارهایی که باید به آن توجه کرد، بسته بندی کالا است که باید براساس نیازها و استانداردهای حمل و نقل انجام شود. اگر بسته بندی استاندارد باشد باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به کالا هایی همچون مبلمان، تابلو فرش، تابلو نقاشی و یا کالاهایی که امکان آسیب دیدن آن ها وجود دارد می شود. در صورتی که بسـته بنـدی غیر استاندارد باشد، بار در گمرک بنادر کشور توسط مامورین پذیرش نمی شود. شرکت خط سبز کار بسته بندی کالای شما را به صورت استاندارد انجام خواهد داد. حمل خرده بار دریایی به کانادا نیز همچون حمل فول کانتینر به اقسانقاط کانادا از جمله تورنتو ، ونکوور و مونترال ارسال خواهد شد. با حمل خرده بار دریایی به کانادا دیگر نیازی به پرداخت هزینه یک کانتینر کامل نمی باشد و با هزینه ای به مراتب کمتر از آن قابل حمل می باشد. بار خرده بار خود را با ما در آسودگی و پایین ترین قیمت به کانادا ارسال نمایید.