درباره شرکت حمل هوایی(خدمات بار هوایی) بیشتر بدانیم

تا به حال برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدانید که تفاوت شرکت حمل هوایی (خدمات بار هوایی) با سایر شرکت های حمل چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به نوع فعالیت و حوضه تخصصی فعالیت این شرکت ها بپردازیم .

صادرات هوایی بار ،واردات هوایی بار، خدمات بار هوایی

شرکت حمل هوایی که غالبا آن ها را به عنوان خدمات بار هوایی میشناسیم،شرکت هایی هستند که مجوز فعالیت خود را از طریق هواپیمایی کشوری دریافت نموده و تحت نظر این سازمان فعالیت میکنند. این فعالیت ها میتواند اعم از واردات هوایی بار و صادرات هوایی بار باشد
فعالیت این شرکت ها منوط به آن است که گواهی فعالیت این شرکت ها به صورت سالانه تمدید گردد و تابع قوانین حاکم بر این سازمان فعالیت کنند. اما یک شرکت حمل هوایی چه شرایطی را باید برای اخذ مجوز خدمات بار هوایی طی کند؟جواب این سوالات را میتوان از روابط عمومی و کمیته هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور جست و جو کرد.

حوزه فعالیت شرکت حمل هوایی(خدمات بار هوایی)

صادرات هوایی بار:

حوزه فعالیت شرکت های حمل هوایی صدور بارنامه های صادراتی/ داخلی و ارسال هوایی محمولات از فرودگاه های داخل کشور به مقاصد داخلی و مقاصد خارجی می باشد که مجموع این اعمال صادرات هوایی بار می شود. در این رویه شرکت حمل هوایی موظف به صدور بارنامه هوایی می باشد.
لازم به ذکر است که هر شرکت خدمات بار هوایی که قصد صدور بارنامه هوایی برای صادرات هوایی بار  را دارند را داشته باشد باید از ایرلاین مربوطه( کریر هوایی) استاک صدور بارنامه داشته باشد. در غیر این صورت باید به صورت فورواردری اقدام به حمل هوایی کند.

واردات هوایی بار :

علاوه بر صادرات هوایی بار، شرکت حمل هوایی قادر به حمل محمولات وارداتی از طریق دفاتر خارجی خود به داخل کشور نیز می باشد که آن را تحت عنوان واردات هوایی بار میشناسیم .در این رویه شرکت حمل هوایی به صورت فورواردری عمل میکند و تنها نامش در بارنامه مستر به عنوان گیرنده درج میشود و بارنامه هاوس به نام گیرنده نهایی صادر میشود. لازم به ذکر است که در واردات هوایی بار اگر این شرکت خدمات بار هوایی در فرودگاه مبدا استاک داشته باشد، نام این شرکت به عنوان صادر کننده بارنامه میخورد.

 

 

5/5 - (13 امتیاز)