افزایش 20 درصدی تردد از مرز جلفا

افزایش ترانزیت از مرز جلفا

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی آقای اورجعلی علیزاده اظهار داشت: در ۹ ماه امسال تردد کامیون‌ها از پایانه مرزی جلفا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

اورجعلی علیزاده، روز گذشته بیان نمود: در این مدت ۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه وسایط نقلیه حمل و نقل بار ایرانی و خارجی از مرز جلفا تردد کرده اند.

وی با اشاره به تردد ۷۵ هزار و ۳۰۰ کامیون ایرانی و خارجی از پایانه مرزی نوردوز، گفت: تردد کامیون ها از این مرز نیز نسبت به ۹ ماه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی افزود: در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از مرز نوردوز ۶۳۸ هزار و ۴۶۴ تن و حجم کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۱۷۴ هزار و ۸۸۶ تن بوده است.

اورجعلی علیزاده، ادامه داد: در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از مرز جلفا ۴۷۳ هزار و ۵۰۰ تن و میزان ترانزیت کالای ورودی و خروجی از این مرز ۳۴۶ هزار و ۹۵۶ تن بوده است.

وی یادآوری کرد: در این مدت مجموع مسافر ترددکننده از این پایانه های مرزی ۱۲۲ هزار و ۸۴۳ نفر بوده است که از این تعداد ۴۲ هزار و ۲۱۲ نفر از مرز جلفا و ۸۰ هزار و ۶۳۱ نفر از مرز نوردوز تردد کرده اند.

پایانه مرزی جلفا در مرز مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خودمختار نخجوان و پایانه مرزی نوردوز تنها مرز زمینی مشترک ایران و جمهوری ارمنستان هستند.

 پایانه های مرزی جلفا و نوردوز به ترتیب در ۱۳۲ و ۱۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع شده است. 

4.9/5 - (29 امتیاز)