در این مقاله به بررسی حمل بار از ترکیه ، ارسال بار به ترکیه ، حمل خرده بار به ترکیه و همچنین به شرح نحوه حمل هوایی از ترکیه و حمل زمینی از ترکیه می پردازیم. اگر شما نیز مشتاق کسب اطلاعاتی بیشتر در این باره هستید با ما همراه باشید.

حمل بار از ترکیه

جمهوری ترکیه کشوری است آسیایی و اروپایی که میان شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی واقع شده است. پایتخت ترکیه شهر آنکارا و بزرگترین و مهم ‌ترین شهر آن استانبول می‌ باشد. از شهرهای مهم دیگر آن می ‌توان به: ازمیر، بورسا، آدانا، آنتالیا، قونیه و غازی عینتاب اشاره نمود.

کشور ترکیه در دهه اخیر با رشد اقتصادی سریع در میان اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی در اروپا بدل شده است به طوری که در بخش های مختلف نیز بسیاری از کشورهای اروپایی توان رقابت با این کشور را ندارند. در کنار پیشرفت های قابل توجه در بخش های مختلف ، ترکیه در بخش تولیدات صنعتی، اروپا را پشت سر گذاشته است. پس از توافق بین ترکیه و اتحادیه اروپا، سهم ترکیه در بازار اروپا افزایش چشمگیری یافت و در حوزه های مختلفی مانند تولید وسایل خانگی، تجهیزات برقی، پوشاک، ساخت و ساز، کشتی سازی، خودروسازی و غیره پیشرفت بسیاری کرده است.

حمل بار از ترکیه - ارسال بار به ترکیه

حمل بار از ترکیه در جهت واردات و فریت بار همراه مسافر و حمل خرده بار از ترکیه به ایران به سه روش امکان پذیر است. حمل بار از ترکیه چه به صورت زمینی و چه به صورت هوایی در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. زیرا این کشور هم از نظر موقعیت جغرافیایی به ایران نزدیک است و هم دارای خطوط و شبکه حمل و نقل بین المللی مناسبی است. به همین دلیل ما در این بخش بیشتر به حمل هوایی از ترکیه و حمل زمینی خواهیم پرداخت.

حمل هوایی از ترکیه

یکی از روش های حمل بار از ترکیه ، حمل هوایی از ترکیه است. حمل هوایی از ترکیه سریعترین روش ارسال بار از ترکیه می باشد. در این روش بسته به نوع ایرلاین زمان ارسال بار متغیر بوده اما این زمان غالبا یک روز است.

از فرودگاه های مهمی که اغلب حمل بار از ترکیه از آن ها انجام می شود، می توان به: فرودگاه بین ‌المللی اَسَن ‌بوغا در آنکارا ، فرودگاه آنتالیا ، فرودگاه بین‌المللی عدنان مِندرس در ازمیر ، فرودگاه شاکیرپاشا آدانا در شهر آدانا ، فرودگاه دالامان در شهری به همین نام و فرودگاه اوگوزلی در شهر غازی عینتاب، اشاره کرد.

استانبول به عنوان شهر مهم تجاری دارای دو فرودگاه بین المللی است. فرودگاه بین المللی آتاتورک با کد یاتا ( IST ) در منطقه یزیلکوی ( Yesilkoy)، بخش اروپایی استانبول و 24 کیلومتری غربی مرکز شهر و دیگری فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن با کد یاتا ( SAW ) در منطقه کورتکوی ( Kurtkoy ) حدود 20 کیلومتری شرق ناحیه آسیایی و 45 کیلومتری مرکز اروپایی قرار دارد. ماهان ایر به عنوان ایرلاین ایرانی به صورت روزانه به این شهر پرواز دارد.

حمل هوایی از ترکیه - حمل خرده بار به ترکیه

توصیه ما این است که اگر در جست و جوی کمترین هزینه حمل هوایی از ترکیه هستید از ایرلاین های داخلی استفاده نمایید. یکی از این ایرلاین ها ماهان ایر می باشد. شرکت خط سبز جهان با در دست داشتن نمایندگی با ارزش ماهان ایر قادر به ارائه خدمات بی نظیری در زمینه فریت بار ، حمل بار از ترکیه و ارسال بار به ترکیه خواهد بود.

حمل زمینی از ترکیه

همانطور که میدانید کشور عزیز ما در غرب هم مرز با کشور ترکیه است. حمل بار زمینی از ترکیه به دلیل این همسایگی در زمانی کوتاه و با هزینه ای کمتر از حمل هوایی از ترکیه قابل انجام است.
حمل زمینی از ترکیه توسط کریرهای ترکیش از سراسر ترکیه انجام می گیرد. زمان حمل بار زمینی از ترکیه به ایران بسته به نوع بار ( فول کانتینر و گروپاژ ) متغیر است. بنابر این اگر بار به صورت فول کانتینر باشد زمان حمل معمولا 5 روز است و اگر بار به صورت گروپاژ حمل شود، زمان آن بین 7 الی 10 روز می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر درباره حمل بار از ترکیه با مشاوران و کارشناسان زبده خط سبز تماس بگیرید، از تمامی راهنمایی های لازم بهره مند شوید و سپس به دریافت هزینه حمل و استعلام بپردازید.

حمل زمینی از ترکیه

ارسال بار به ترکیه – حمل خرده بار به ترکیه

با توجه به محدودیت های موجود، هر مسافر تنها مجاز به داشتن مقدار معینی بار به همراه خود بوده و در صورت داشتن اضافه بار می بایست جریمه ای سنگین بر مبنای اضافه بار پرداخت شود. از این رو بهترین راه برای ارسال اسباب و اثاثیه و حمل خرده بار به ترکیه ، فریت بار به این کشور است. فریت در اصطلاح به معنای اضافه بار مسافری است که به صورت تجاری حمل می گردد. فریت و ارسال بار به ترکیه به صورت هوایی و زمینی انجام می شود. توصیه ما در جهت ارسال بار به ترکیه این است که اگر حجم و وزن کالا شما کمتر از ۱۵۰۰ کیلوگرم است پس مطمئنا حمل زمینی از ترکیه برای شما به صرفه نیست و بهتر است شما از روش حمل هوایی از ترکیه استفاده کنید تا علاوه بر امنیت بیشتر، کالا زودتر به دست شما برسد.

هزینه ارسال بار به ترکیه چه قدر است؟

هزینه حمل بار سوال مهم و جامعی است که برای پاسخ به آن باید اطلاعاتی از قبیل وزن، حجم، مقصد محموله مورد نظر ، شرایط حمل بار و خصوصیات آن مورد توجه قرار گیرند. شرکت خط سبز جهت دریافت هزینه حمل بار به صورت آنلاین سیستمی را طراحی نموده تا ارسال کنندگان بار بتوانند به آسانی با وارد کردن مشخصات کالا از قبیل ابعاد، وزن و موارد خواسته شده، به دریافت هزینه حمل بار پرداخته و در صورت تمایل به ارسال بار اقدام نمایند.

خط سبز جهان

از امتیاز شما متشکریم