در این مقاله به بررسی حمل بار از شمال اروپا و صادرات و واردات از کشورهای این ناحیه که شامل حمل بار از سوئد ، حمل بار از ایرلند ، حمل بار از فنلاند ، حمل بار از دانمارک و حمل بار از اوکراین است، خواهیم پرداخت. اگر شما نیز مشتاق حمل بار از این کشورها و دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص هستید، با ما همراه باشید.

حمل بار از شمال اروپا

حمل بار از شمال اروپا

شمال قاره اروپا یکی از مناطقی است که کشورهای پیشرفته ای همچون سوئد ، ایرلند ، فنلاند و دانمارک در آن واقع شده و پدید آورنده فناوری های پیشرفته و صنایعی بزرگ در این منطقه بوده اند. علاوه بر کشورهایی که در بالا به آن اشاره شد، به کشور اوکراین که سرشار از منابعی همچون انواع فلزات و نافلزات و صنایع تولیدی تجهیزات و ماشین آلات است نیز خواهیم پرداخت. حمل بار از شمال اروپا می تواند به شیوه های مختلفی همچون هوایی ، دریایی و زمینی انجام می شود. شرکت خط سبز جهان ارائه دهنده خدماتی همچون فریت بار و حمل بار از اقصی نقاط جهان به ایران و بالعکس به صورت هوایی ، زمینی و دریایی می باشد و در این راه برای آسانی هرچه بیشتر حمل بارتان، شما را یاری نموده و تا پایان این مسیر همراه شما خواهد بود.

همچنین اگر شما قصد مهاجرت به کشورهای اروپا را دارید، جهت ارسال بار خود مانند لوازم شخصی ، لوازم منزل و… می توانید با استفاده مشاوران خط سبز به صورت تلفنی و یا به صورت آنلاین با کلیک بر روی لینک (تصویر) زیر و کامل کردن اطلاعات کالای خود در مکان مشخص شده، به دریافت هزینه حمل بار و در صورت تمایل به حمل آن بپردازید.

خط سبز جهان

حمل بار از سوئد

حمل بار از سوئد

سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا با جمعیتی بیش از 10 میلیون نفر است. پایتخت سوئد شهر استکهلم بزرگترین و مهمترین شهر این کشور است و از دیگر شهرهای مهم آن می توان به گوتنبرگ ، مالمو و لولئو اشاره کرد. درآمد سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی ، به صادرات محصولات و تولیدات صنعتی بستگی دارد که در حال حاضر از رشد بالایی در توازن میان صادرات و واردات برخوردار است. از عمده واردات سوئد به کشور ما ایران می توان به قطعات و لوازم جانبی خودرو و تراکتور، لوازم الکترونیکی و مخابراتی، ماشین الات صنعتی، تجهیزات معادن و کاغذ و چوب و نفت و گاز ، ماشین های شیردوش و داروهای هورمون دار اشاره کرد. ۳۵ درصد از محصولات صادراتی کشور سوئد را ماشین ‌آلات تشکیل می‌دهد و بقیه شامل وسایل نقلیه موتوری، کاغذ و چوب و مشتقات آن، محصولات آهنی و فولادی و مواد شیمیایی است و امروزه صنایع فولاد، صنایع مهندسی، معدنی و خمیر کاغذ توسعه یافته‌ای در این کشور دارد که در سطح بین‌المللی دارای رقابت با سایر کشور ها هستند.

حمل بار از سوئد به چند روش قابل انجام است. اولین مورد ، حمل بار از سوئد و ارسال بار به سوئد به صورت هوایی است که از فرودگاه های بین المللی به نامی مانند فرودگاه آرلاندا ، اسکاوستا ، بروما و واستراس واقع در شهر استکهلم ، فرودگاه گوتنبرگ -لاندوتر، فرودگاه لولئو و مالمو واقع در شهرهایی به همین نام انجام می شود. برای حمل بار از سوئد به صورت دریایی از بنادر مهمی همچون بندر استکهلم ، گوتنبرگ ، مالمو و لولئو استفاده می شود. حمل بار از سوئد به صورت زمینی نیز از سراسر سوئد توسط کریرهای سوئدی ، آلمانی و ترکیش انجام می گردد.

حمل بار از ایرلند

حمل بار از ایرلند

ایرلند با نام رسمی جمهوری ایرلند ( ایرلند جنوبی ) کشوری در شمال غرب اروپا و واقع در جزیره ایرلند است. جمهوری ایرلند یکی از اعضای اتحادیه اروپاست. شهر دوبلین (Dublin) پایتخت و پرجمعیت ‌ترین شهر آن است. از دیگر شهرهای مهم آن می توان به شهر کرک (Cork) ، شهر لیمریک (Limerick) و گالوی (Galway) اشاره کرد. اقتصاد ایرلند در سال‌های اخیر از تمرکز بر روی اقتصاد کشاورزی به اقتصاد مدرن بر پایه دانش روز و تمرکز بر روی خدمات ، فناوری پیشرفته و توسعه صنعت، تجارت و سرمایه گذاری دگرگون شده است. این کشور در سال 2015 میلادی نیز با رشد اقتصادی 6.9 درصد، سریعترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
مهم ‌ترين اقلام صادراتي ايرلند به ايران شامل: ماشين‌های بزرگ صنعتی، ماشين‌های برقی و لوازم و تجهيزات آن، تولیدات معدنی فلزی و غیر فلزی، لوازم و ماشين‌آلات علمی و فنی مربوط به کنترل و هدايت، مواد شيميايی ارگانيک و غير ارگانيک، کود شیمیایی، محصولات دارويي، کامپيوتر، وسایل صوتی و عکاسی، مواد لبنی و خوراکی و گوشت بوده است. مهم‌ ترين اقلام صادراتی ايران به ايرلند نيز شامل: سبزيجات، ميوه ، شکر ، عسل ، نوشابه ، مواد پلاستیکی، پارچه و الياف بوده است. هم اکنون نیز کالاهای صنعتی به ویژه ماشین آلات، فلزات و کالاهای مهندسی، الکترونیک و شیمیایی، بیش از 80 درصد صادرات ایرلند را تشکیل می‌دهد.

حمل بار از ایرلند به صورت هوایی ، دریایی و زمینی قابل انجام است. برای حمل بار از ایرلند و ارسال بار به ایرلند به صورت هوایی از فرودگاه هایی مانند فرودگاه دوبلین و فرودگاه کرک استفاده می شود. حمل بار از ایرلند از به صورت فله ای ( Bulk ) ، فول کانتینر و گروپاژ دریایی از بنادر مهمی همچون بندر دوبلین ، کرک و گالوی انجام می شود. حمل بار از ایرلند به صورت زمینی-دریایی قابل انجام می باشد و توسط کریرهای ایرلندی ، بلغاری و ترکیش ارسال می شود.

حمل بار از فنلاند

حمل بار از فنلاند

کشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد و پایتخت آن کلان ‌شهر هلسینکی است. شهر هلسینکی فنلاند در جنوب این کشور قرار دارد و به خوبی به مناطق دیگر اروپا از جمله شهرهای مهمی مانند سنت پترزبورگ ، استکهلم و تالین دسترسی دارد. حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور در منطقه هلسینکی زندگی می ‌کنند. پس از هلسینکی ، تامپره ، وانتا ، اولو و تورکو از شهر مهم فنلاند به شمار می روند. فنلاند دارای منابع عظیمی از طلا، نقره، مس، چوب و سنگ آهک است. این کشور از بزرگترین کشورهای تولیدکننده چوب در جهان است. عمده اقلام صادراتی فنلاند به جهان شامل: تجهیزات و ماشین آلات، فلزات، مواد شیمیایی، چوب و الوار ، کاغذ و مقوا می باشند. و از عمده اقلام صادراتی فنلاند به ایران می توان به: دستگاه های فرستنده و گیرنده تلفن، دارو، ماشین آلات معدنی، شیرهای بخار، چوب، مقوا و کاغذ اشاره نمود.
فنلاند یک اقتصاد ترکیبی بسیار صنعتی دارد که سرانه درآمد در این کشور هم‌ سطح دیگر کشورهای اروپای غربی نظیر آلمان، فرانسه، سوئد و بریتانیا می باشد. خدمات با ۶۷.5 درصد بزرگترین بخش اقتصادی فنلاند است و پس از آن ساخت و تولید با ۳۱.۴ در صد قرار دارد. کشور فنلاند در  گزارش جهانى فناورى اطلاعات رتبه ۲، گزارش رقابت پذيرى جهانی رتبه ۸ و بر اساس شاخص رقابت پذيری صنعتى رتبه ۲۰ را داراست. این کشور در زمينه هاى مرتبط با تحقيقات ، توسعه و سرمايه انسانى نیز از جمله كشور هاى پيشرو در اروپا است. تدارکات و زیر ساخت های توسعه یافته و مدرن ، هزینه های رقابتی و نیروی کار ماهر از مزیت اضافه شده برای کشور فنلاند به حساب می آیند. فنلاند از نظر شاخص ادراک فساد با كمترين فساد در جهان (پس از دانمارک) جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

حمل بار از فنلاند به سه روش قابل انجام است. حمل بار از فنلاند و ارسال بار به فنلاند به صورت هوایی از فرودگاه هایی مانند فرودگاه هلسینکی و فرودگاه هلسینکی – مالمی واقع در شهر هلسینکی ، فرودگاه تامپره – پیرکالا واقع در تامپره و فرودگاه تورکو انجام می شود. حمل بار از فنلاند به صورت دریایی از بنادر مهمی همچون بندر هلسینکی ، تورکو ، پوری ، کوتکا ، اولو و پوروو انجام می شود. حمل بار از فنلاند به روش حمل زمینی توسط کریرهای مختلف ترکیش و آلمانی انجام می گردد.

خط سبز جهان

حمل بار از دانمارک

حمل بار از دانمارک

دانمارک کوچکترین کشور در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا است. پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ ( Copenhagen )، بزرگترین شهر این کشور است که در جزیره شیلند واقع شده است. از دیگر شهرهای مهم آن می توان شهرهای آرهوس ( Aarhus ) ، آلبورگ ( Aalborg ) و ادنسه ( Odense ) را نام برد. بزرگترین صنایع دانمارک در بخش هایی همچون کشاورزی ، توریست ، انرژی و حمل و نقل تمرکز یافته است. دانمارک دارای بخشی خصوصی با تراز تجاری مثبت است که شامل صنایع تدارکات ( از جمله حمل و نقل ) ، ماشین آلات، صنایع کشاورزی و غذایی، دارویی، طراحی، انرژی و فناوری های سبز می باشد. از اقلام عمده صادراتی این کشور به ایران می توان به داروهایی که تولید داخلی ندارند ( تجهیزات پزشکی از مهمترین کالاهای صادراتی دانمارک به حساب می آید ) ، دستگاه های مکانیکی با کار خـاص ، پاکت و قوطی چندلایه ، آنزیم هـا ، کـره، چربـی و روغن کاکائو ، غذاهای آماده و قطعات هواپیمایی و ناوبری اشاره کرد.
از آنجایی که دانمارک دارای شرایط مناسب زندگی و دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه کپنهاگ، آرهوس و آلبورگ است، افراد زیادی برای ادامه تحصیل و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند که در این جهت برای ارسال بار خود و حمل بار به دانمارک توسط فرودگاه با مشکلاتی همچون اضافه بار مواجه می شوند. برای حل این مشکل باید بار خود را به صورت فریت بار به این کشور ارسال کنند. اگر شما نیز قصد ارسال بار به دانمارک را دارید بهتر است کار خود را به خط سبز بسپارید.

جهت حمل بار از دانمارک می توان به سه روش زمینی ، دریایی و هوایی اقدام کرد. حمل بار از دانمارک و ارسال بار به دانمارک از فرودگاه های مهمی همچون فرودگاه کپنهاگ ، فرودگاه آلبورگ ، فرودگاه آرهوس و فرودگاه بیلاند انجام می شود. حمل بار از دانمارک به صورت دریایی از بنادر مهمی همچون بندر کپنهاگ ، آرهوس ، اسبیرگ و آلبورگ به صورت فله ای ، فول کانتینر و گروپاژ انجام می گردد. حمل بار از دانمارک به صورت حمل زمینی نیز توسط کریرهای دانمارکی و آلمانی، هم به صورت فول تراک و هم خرده بار انجام می شود.

حمل بار از اوکراین

حمل بار از اوکراین

اوکراین یکی دیگر از کشورهای اروپا است که در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کی‌اف است. از دیگر شهرهای مهم آن می‌ توان خارکوف، دونتسک، دنیپرو، اودسا ( از مهم ترین شهر تجاری اوکراین ) و دونتسک را نام برد. اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپا و همچنین یکی از مهمترین کشورهای معدنی دنیاست که هم از نظر تنوع و هم حجم ذخایر در دنیا کم ‌نظیر است. این کشور صاحب یک چهارم از خاک سیاه کره زمین است و این خاک استثنایی، یکی از سرمایه‌های ملی اوکراین است که به دلیل حاصلخیزی این خاک کشاورزی در آن بدون کود انجام می‌شود. وضعیت اقتصاد در اوکراین در چند سال اخیر باعث شده است تا این کشور در زمره اصلی ترین تولید کنندگان صنعتی و کشاورزی قرار بگیرد. نواحی صنعتی که غالبا در شرق و جنوب شرقی اوکراین واقع شده‌ اند. عمده اقلام صادراتی اوکراین به جهان شامل: فلزات آهنی و غیر آهنی، ماشین آلات و تجهیزات، غلات، سنگ فلز، چربی ها و روغن ھای حیوانی است و همچنین عمده اقلام صادراتی اوکراین به ایران نیز شامل: آهن و فولاد، کمپرسورهای هوا، ورق های روکش دار، کامیون های جرثقیل دار، کک و نیمه کک از لیگنیت اجراء و قطعات لکوموتیوھا و روغن آفتابگردان می باشد.

حمل بار از اوکراین و ارسال بار به اوکراین به صورت هوایی از فرودگاه هایی همچون فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل واقع در شهری به همین نام در استان کی اف ، فرودگاه دونتسک ، فرودگاه اودسا و فرودگاه خارکوف انجام می شود. حمل بار از اوکراین به صورت دریایی از بنادر مهمی همچون اودسا ، خِرسون ، سواستوپول و ماریوپول انجام می شود و همچنین در حمل بار از اوکراین به صورت زمینی نیز از کریرهای بلغاری و ترکیش جهت حمل بار استفاده می شود.